Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Patenty Apple'a: mysz z ekranem i wirtualna klawiatura

exti 21 Sty 2011 11:49 2447 19
  • Patenty Apple'a: mysz z ekranem i wirtualna klawiaturaApple ma pomysł na zrewolucjonizowanie myszy komputerowej w takim kształcie, w jakim ją znamy. Firma z Cupertino chce, jak wynika z kilku ich nowych patentów, wyposażyć mysz w multidotykowy wyświetlacz umiejscowiony na jej grzbiecie.

Wyświetlacz ten mógłby prezentować różne informacje i inne treści, jak na przykład pokazuje jeden z rysunków, kalkulator z dotykowymi klawiszami aktywowanymi w razie potrzeby. Apple nie zamierza jednak pozbywać się tradycyjnych przycisków myszy, ekranik ma być jedynie dodatkiem.

Częścią patentu Apple'a jest także idea wirtualnej klawiatury, umożliwiającej zmianę klawiszy na takie, jakich użytkownik w danym momencie sobie życzy. Byłby tam też dedykowany mechanizm haptycznego sprzężenia zwrotnego, aby wciśnięcie wirtualnego klawisza było odczuwalne. Biorąc pod uwagę, jak popularne są "multidotyki" w dzisiejszych gadżetach i jakie korzyści dałaby programowalna klawiatura, wydaje się, że Apple odniesie sukces, jeśli urzeczywistni te pomysły i wprowadzi je na rynek.

Źródło:
    http://www.slashgear.com/apple-patents-suggest-a-multitouch-display-is-coming-to-the-mouse-20127516/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    exti
    Poziom 32  
    exti napisał 2390 postów o ocenie 101, pomógł 5 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.
    lorak17
    Poziom 15  
    Poroniony pomysł. Już lepszym pomysłem był by tablet z zintegrowanym wyświetlaczem. Bardziej przydatne dla grafików np.
    riodoro1
    Poziom 22  
    dodajmy jeszcze kalkulator, i w ogóle wsadźmy w mysz komputer, na grzbiecie klawiatura, a w klawiszach wyświetlacze, oczywiście HD i 3D, dodatkowo w miejscu na kabel wbudowana antena GSM, WiFi, GPS - iMouse
    kulmar
    Poziom 25  
    Ani się obejrzymy, a będziemy kupować ten genialny gadżet pod przymusem - tak jak energooszczędne świetlówki albo elektroniczne termometry wskazujące 36 stopni dla normalnej temperatury ciała. A kolejny "wizjoner" zapomni nas poinformować, że "przez przypadek" mysz skanuje linie papilarne i wysyła dane do centrali firmy.

Pozdrawiam
    Mariusz
    aj123
    Poziom 25  
    riodoro1 napisał:
    dodajmy jeszcze kalkulator, i w ogóle wsadźmy w mysz komputer, na grzbiecie klawiatura, a w klawiszach wyświetlacze, oczywiście HD i 3D, dodatkowo w miejscu na kabel wbudowana antena GSM, WiFi, GPS - iMouse

No a jak :D Kto kilka (kilkanaście) lat temu słyszał o laptopie jakiego znamy dzisiaj ? 30 lat temu jakbyś powiedział komuś o komputerze wielkości książki A4 to by cie za heretyka wziął :D
    Qb4HkM
    Poziom 14  
    lorak17 napisał:
    Poroniony pomysł. Już lepszym pomysłem był by tablet z zintegrowanym wyświetlaczem. Bardziej przydatne dla grafików np.

Sam pomysł nie jest zły, jeśli wykonanie będzie ok.

A "tablet z wyświetlaczem" już daaawno zrobiono.
    http://www.wacom.com/cintiq/cintiq-21ux.php
    sundayman
    Poziom 24  
    Bardzo lubię komputery Apple, ale te ich niektóre patenty, to już zaczynają być kuriozalne...
    szulat
    Poziom 23  
    ale cyrk :) tylko że to pewnie jest patent "na wszelki wypadek" bo może za 10 lat w jakimś urządzeniu to będzie miało sens i wtedy właściciel patentu zarobi... a jak nie zarobi to też nic nie szkodzi, był nius, media szumią, jest sukces :P

no a teraz ja opatentuję przeźroczystą dłoń, bez mojego patentu, patent appla jest bezwartościowy :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    skaktus
    Poziom 37  
    Ale paranoja. Przecież ta część myszy jest zasłonięta ręką. Może do tego będzie rękawiczka niewidka ?

Moim zdaniem pomysł jest głupi. Ani te ekran ze względu na wielkość nie będzie czytelny, ani z niego nie skorzystamy.
    narasta
    Poziom 21  
    A Apple i tak sprzeda to za 500 zeta w Polsce :P

A co najgorsze znajdą się klienci twierdzący, że w takim razie to najlepsza mysz bo jest niesamowicie droga...
    andrzejlisek
    Poziom 28  
    Jakkolwiek miałoby wyglądać to urządzenie i jakąkolwiek funkcję miałoby pełnić, ciekaw jestem, czy jego nazwa będzie zaczynać się od litery "i".
    elektryku5
    Poziom 38  
    kulmar napisał:
    Ani się obejrzymy, a będziemy kupować ten genialny gadżet pod przymusem - tak jak energooszczędne świetlówki albo elektroniczne termometry wskazujące 36 stopni dla normalnej temperatury ciała. A kolejny "wizjoner" zapomni nas poinformować, że "przez przypadek" mysz skanuje linie papilarne i wysyła dane do centrali firmy.

Pozdrawiam
    Mariusz

Ja na szczęści nie będę musiał, mam od 4-5lat myszkę optyczną, która kosztowała 35zł, lakier na przycisku się już wytarł. Jak padną switche to je wymienię, bo bardzo mi się ta myszka podoba i jest nie do zdarcia. (Z wymianą przełączników mam doświadczenie, wymieniałem może z 2-3lata temu switch w myszce i działa do dziś.)
    leonow32

Poziom 30  
    Już ja znam te ich pomysły. Swego czasu miałem nieprzyjemność pracować z czymś takim:
    Patenty Apple'a: mysz z ekranem i wirtualna klawiatura
    Po pierwsze - nie da się wyczuć ręką czy mysz trzymamy właściwie czy jest obrócona, przez to zawsze podczas chwytania myszy trzeba patrzeć na nią albo po omacku sprawdzić czy kursor na ekranie jeździ w dobrym kierunku
    Po drugie - jeden klawisz??? Kółka nie ma? To jakaś wersja dla ubogich?

Ale spoko, zaraz pewnie zostanę zlinczowany przez fanatyków Apple. Mimo to jestem pełen podziwu dla tej firmy, że jeszcze nie padła mimo serii absurdalnie drogich bubli jakie produkuje.
    wlw_wl
    Poziom 38  
    Pięknie.
    Wspaniały "wynalazek" Apple.
    1. Zerżnąć coś, co zrobili hobbyści i udostępniają za darmo
    2. opatentować
    3. przywalić jabłko
    4. ???
    5. PROFIT

Krok wstecz.
    koczis_ws
    Poziom 26  
    Kiedyś pracowałem na pulpicie graficznym, który był wyposażony w mysz 16 przyciskową. Przyciski można było sobie zaprogramować i to było dobre.
    Podobną funkcję mógłby spełniać ten dotykowy ekran na myszy zastępując np, klawiaturę numeryczną. Ale żeby na tym wyświetlać jakieś informacjie to bez sensu, od tego jest ekran.
    Qb4HkM
    Poziom 14  
    Taki ekranik może być całkiem użyteczny... widzieliście najnowszego ipoda nano? Zdziwiłem się co można zrobić na ekraniku dotykowym wielkości znaczka pocztowego :-)