Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czemu żarówki nie działają a świetlówki tak?

21 Sty 2011 13:45 2358 3
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam taki problem, że w domu w niektórych miejscach jak wkręcę zwykłą żarówkę to nie działa a jak świetlówkę energooszczędną to już tak. Czy to jakaś nowa instalacja nie pozwala na używanie żarówek? (zauważyłem że tam, gdzie nie było remontu działają też stare żarówki)
    Problem w tym, że używanie świetlówek w miejscach w których światło włącza się na chwilę , jak przedpokój czy wc to bezsens bo świetlówki będą szybko do wymiany a właśnie tam zwykłe żarówki nie działają i muszę wkręcać świetlówki!:( Wie ktoś o co chodzi i co mogę zrobić aby móc wkręcać normalne żarówki?

Co ciekawe jest jedna żarówka i to 150W która też świeci!! Tylko chyba nie jest normalna, ponieważ wygląda trochę dziwnie - załączam zdjęcie z opisem poniżej.

Czemu żarówki nie działają a świetlówki tak?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Witam.
    Miałem partię żarówek które miały na stopce za dużo cyny i blaszka w oprawce nie kontaktowała z gwintem żarówki. Po spiłowaniu cyny wszystko działało.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Admin DIY, Automatyka
    Z pewnością masz "głębsze" oprawki i żarówka nie styka stopką. Jeśli robiłeś remont to pewnie kupiłeś kilka kinkietów/oprawek/lamp z tej samej serii tak się dzieje.

Wystarczy troszkę odgiąć ku górze troszkę tą blaszkę co jest na dnie oprawki i będzie wszystko świecić. Powodzenia :)
  • Poziom 8  
    Udało się! Rzeczywiście te nowe troszkę nie stykają z końcówką żarówki, choć na oko nie ma różnicy to minimalna jest a tutaj 1 mm robi różnicę.Dziękuję bardzo i lecą punkty. Jeszcze pytanie laika.Jak światło mam wyłączone to mogę spokojnie tam śrubokrętem pogrzebać bo tam oczywiście nie ma prawa płynąć prąd? (chodzi mi o ponaginanie tych blaszek w nowych lampach)

Nic nie można robić spokojnie! Należy wyłączyć napięcie i przed przystąpieniem do prac sprawdzić zanik napięcia (przed wyłączeniem sprawdzić czy przyrząd pomiarowy jest sprawny!
    [Akrzy]