Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

x360 clamp na czym polega??

21 Sty 2011 14:33 1856 9
  • Poziom 16  
    witam
    mógł by mi ktoś wyjaśnić na czym polega x clamp??
    wiem że się zmienia śrubki z podkładkami ale czemuż to ma służyć??
    czy trzeba robić coś poza zmianą tych śrubek???
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Xboxy często padają podobno przez złe rozmieszczenie radiatorów co powoduje przegrzewanie się konsoli dlatego stosuje się metodę X clamp.

X clamp to metoda ratowania Xbox'ów i nie polega ona na zmianie podkładek na śrubkach tylko np

- montowaniu wentylatorów gdzie tylko się da (wiąże się to z wycinaniem otworów w obudowie)

- stosowanie podkładek od dołu żeby zwiększyć cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy

- uszczelnianiu tuneli wentylacyjnych

Ogólnie wszystko psu na budę bo po tym wszystkim konsola i tak chodzi jeszcze góra 3 miesiące.

Mam nadzieję że rozjaśniłem temat:)
  • Poziom 16  
    Czy wszystkie "3 czerwone diody" można tą metodą naprawić??
    Jakieś inne sposoby są na naprawe w warunkach domowych??
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Na tzw. ring of death są dwa sposoby, pierwszy a zarazem mądrzejszy wymiana płyty głównej albo drugi sposób "debilny"ale jest i podobno czasami działa to przegrzanie konsoli... nie będę tego opisywał szczegóły na jutubie a na x clampa to już chyba za późno.
  • Poziom 16  
    Czemu kolega sądzi że "debilny"???
    Jak mam wymieniać płytę jak kolega sugeruje to starom można się pobawić:D
    Ale raczej dam do serwisu:D
  • Poziom 20  
    Chodzi oto żeby docisnąć układ do płyty głównej ale konsola długo nie podziała zależy to głównie od tego, jak rozległa jest wada połączeń BGA .
    Najlepiej wykonać Reballing.
    Naprawa polega na podniesieniu GPU z płyty, wymianie kulek oraz ponownym wlutowaniu układu na płytę. Proces ten jednak jest niewykonalny bez odpowiedniego wyposażenia.

Pozdrawiam Baloon
  • Poziom 16  
    widziałem na joutubie filmik jak gościu uruchomił xboxa na chwilę bez radiatora"wygrzał", położył nową pastę i konsolka działała.
    czy to w ogóle możliwe, nie chodzi mi o żywotność czy ten sposób działa:D

jeszcze znalazłem metodę z kocykiem:D:D:D:D:D:D:D:D:D
    też chyba chodzi o wygrzanie??
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    arek35087 napisał:
    widziałem na joutubie filmik jak gościu uruchomił xboxa na chwilę bez radiatora"wygrzał", położył nową pastę i konsolka działała.
    czy to w ogóle możliwe, nie chodzi mi o żywotność czy ten sposób działa:D
    jeszcze znalazłem metodę z kocykiem:D:D:D:D:D:D:D:D:D
    też chyba chodzi o wygrzanie??

Wszystkie te partyzanckie metody prowadzą nieuchronnie do zniszczenia układu graficznego oraz/lub płyty głównej konsoli.
    X clampem nazwane zostały metody gdzie to pseudo naprawiacze skręcają śrubami radiator z płytą główną konsoli co w 99% prowadzi ( z upływem czasu) do zniszczenia płyty głównej ( odkształcenia ) oraz procesora graficznego ( uszkodzenie połączeń miedzy rdzeniem układu a jego podłożem.
  • Poziom 16  
    wiem ale chodzi mi o wygrzewanie procka graficznego :D
  • Poziom 30  
    Człowieku nie kombinuj, oddaj konsole do reballingu, albo kup Jaspera. quattro87 i r2d2 napisali, wszystkie domowe metody nadają się psu na budę.