Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link TD-W8960N antena a zasięg

jkrosko 21 Sty 2011 14:40 4260 6
  • #1 21 Sty 2011 14:40
    jkrosko
    Poziom 14  

Witam
    Mam kilka pytań odnoście zasięgu i anten.
    Zasięg z rutera TP-Link TD-W8960N jest w całym domu, jednak w niektórych miejscach chciałbym go poprawić, zmieniając anteny.
    1) O co chodzi z tymi polaryzacjami w antenach wewnętrznych dookólnych, jedne maja polaryzację pozimą a drugie pionową, a wygląd taki sam. Gdzieś wyczytałem, że muszą mieć takie same polaryzacje, bo inaczej nie będą się widziały.
    Mam laptopa, antena wewnętrzna jaką ma polaryzacje?.
    Drugi to stacjonarny, wifi na USB bez anteny zewnętrznej, i też nie wiem jak dowiedzieć się o polaryzacji wewnętrznejanteny.

2) jakie są różnice między tymi polaryzacjami, która lepsza w domu.

3) fabryczny zestaw posiada dwie 3dBi. O ile poprawi się zasięg na antenach 7-9dBi.
    Jeśli ktoś wymieniał anteny, i ma jakieś doświadczenie w tej kwestii proszę o wypowiedzi.

Program inSSIDer pokazuje mi sygnał a poziomie 60, o ile zmiana tych anten może mi to poprawić, i czy wogóle poprawi?

0 6
  • #2 21 Sty 2011 21:26
    jkrosko
    Poziom 14  

Nikt nie zmieniał antenek na wydajniejsze?
    A tyle tu porad na temat wymiany anten na lepsze, i nikt nie może powiedzieć jakie są tego efekty????

0
  • #3 22 Sty 2011 21:12
    jkrosko
    Poziom 14  

Nie wierzę.....nic?

0
  • Pomocny post
    #4 25 Sty 2011 23:37
    lamer.
    Poziom 33  

Wymieniałem anteny, robiłem według projektów, i nic nie poprawiło. Jedna wielka ściema.

0
  • Pomocny post
    #5 26 Sty 2011 16:11
    andy127
    Poziom 30  

Witam.
    Polaryzacja anten jest sprawą bardzo ważną. Tak jak piszesz obie anteny powinny nieć taką samą polaryzację. Napisałem "obie" dla przypadku gdy chcesz mieć połączenie z punktu do punktu. Zysk anten podawany w dBi lub w dBd ma też znaczenie dla zasięgu jaki można osiągnąć pomiędzy tymi punktami. Zwiększanie zysku anten spowoduje wzrost siły sygnału. Sprawdza się to bardzo ładnie w otwartej przestrzeni np. anteny zewnętrzne na dwóch budynkach i transmisja między nimi.
    W mieszkaniu występuje tyle odbić sygnału od ścian i sprzętów oraz jest tłumienie przy przechodzeniu przez ściany, że eksperymenty z antenami mogą rzeczywiście przypominać czary albo "ściemę" jak pisał przedmówca.
    Andrzej

Dodano po 3 [minuty]:

Może nie ma mocnych na ten temat i dla tego nie piszą.
    Andrzej

0
  • #6 26 Sty 2011 21:47
    jkrosko
    Poziom 14  

Cytat:
    Może nie ma mocnych na ten temat i dla tego nie piszą.
    Andrzej

Rozumiem, ale chyba są osoby które zmieniały anteny, i coś o efektach powiedzieć mogą.
    Anteny wewnętrzne różnią się zyskiem, i to znacznie. Są takie co maja 3dBi (w zestawie) i takie co mają 9dBi wiec i zasięg teoretycznie powinien się poprawić.
    Pytam bo cena dobrych anten jest niemała, jak mam wydać 50zł i nie poprawić zasięgu czy jakości sygnału, to wolę zostać przy tym co mam.

0
  • #7 05 Kwi 2011 09:12
    bether
    Poziom 11  

Nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie zwiększy się zasięg jednakże niestety zwiększy się także szum co w pomieszczeniach podzielonych ścianami niestety wyjdzie na minus niż na plus.
    Próbowałem antenę właśnie 9dBi, która dawała lepsze osiągi, ale tylko na otwartym terenie, bo przed domem siałem internetem, a w drugim końcu mojego mieszkania "lipa" :-(

0