Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nokia 2220 slide - brzęczy głośnik

21 Sty 2011 15:21 4180 6
  • Poziom 17  
    Witam
    Oddałem tydzień temu telefon do serwisu, brzęczał głośnik jak się ustawiło głośniej przy rozmowie. Dodatkowo słychać było takie ciche buczenie(sprzężenie), podczas rozmowy - coś takiego jak komórkę dzwoniącą się przyłoży do jakiś głośników, tylko to miałem w głośniki telefonu (takie bardzo ciche, ale denerwujące).
    Komórka wróciła z serwisu: kod usterki 110, 201 - czyli wgranie nowego softu i wymiana głośnika -- niestety po naprawie nic się nie zmieniło - takie same objawy.

Ktoś wie może co to może być ? Niby głośnik wymieniony a dalej trzeszczy? Oddać jeszcze raz na gwarancję z tym samym opisem usterki ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator - GSM
    Oczywiście- skoro według ciebie nie została usunięta - oddaj jeszcze raz.
  • Poziom 17  
    Odebrałem dzisiaj telefon z innego serwisu -wynik nie stwierdzono usterki. Rozmawiałem teraz przez ten telefon z paroma osobami i niby wszystko jest ok, ale jak się trafi ktoś z donośniejszym głosem to jednak brzęczy ten głośnik. Bardzo to słychać jak się zadzwoni np. pod *501 i automatyczna sekretarka zacznie mówić-wtedy to charczy jak cholera (przy ustawieniu głośności na max). Pan z serwisu stwierdził, że telefon miał już wymieniany głośnik, a teraz został jeszcze raz przetestowany na super komputerach , za pomocą specjalnych kabli i wszystko jest ok . Jak go włączyłem i dałem mu posłuchać automatyczną sekretarkę to dalej twierdził, że jest wszystko w porządku. Po czym powiedziałem mu, żeby ze mnie debila nie robił. Wtedy Pan z serwisu stwierdził, że jednak słyszy i to jest normalne - cytuje: "każdy telefon przy najgłośniejszym ustawieniu i pewnych tonach będzie brzęczał, nawet moja nokia N95 tak ma, przecież jak ma Pan sprzęt audio i za głośno Pan ustawi na wzmacniaczu głośności to kolumny też będą charczeć".
    I co ja mam teraz z tym telefonem zrobić? Komórka była w dwóch (czyli wszystkich) serwisach we Wrocławiu.

• Warunkowo odblokowany
    A we Wrocławiu robili to na miejscu czy wysyłali gdzieś?
  • Poziom 17  
    A jak to sprawdzić? Na karcie gwarancyjnej mam dwie pieczątki serwisów we wrocławiu, więc chyba nigdzie nie wysyłali.
  • Poziom 11  
    Posiadam tak samo jak Ty kolego baszek Nokię N95 z tym samym problemem. Wymieniałem niedawno drugi raz głośnik rozmów z tym, że tym razem kupiłem na allegro droższy niż poprzedni i z wyglądu identyczny jak oryginalny. Pomimo nowego głośnika problem pozostał. Kiedyś przez pewien czas nie działała mi kamerka wideorozmowy co może oznaczać, że mam uszkodzoną taśmę. Zamówiłem już nową taśmę, wymienię jak przyjdzie i dam znać na forum czy problem z trzeszczeniem głośnika został rozwiązany.
  • Poziom 11  
    Wymiana taśmy nie pomogła.