Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet 20mb Neostrada - Linksys Wag54g2

21 Sty 2011 18:47 2937 11
  • Poziom 9  
    Witam. Oto jedno z kolejnych pytań... czy mam szansę na internet 20 mb... aktualnie nie mam szans na ten internet, ponieważ mam beznadziejny kabel telefoniczny(bardzo miły i doświadczony Pan z Neostrady wszystko sprawdził, widać że zna sie na linksysach. On to stwierdził i polecił mi wymiane kabla).. a oto odczyty z modemu. Aktualnie posiadam internet 2mb

--- DSL Information ---
    DSL Driver Version: E.25.41.39
    DSL VPI/VCI: 0/35
    DSL Status: Showtime
    DSL Mode: ADSL2+
    DSL Channel: 64
    DSL Upstream Rate: 1164485
    DSL Downstream Rate: 12447428

Down / up
    DSL Noise Margin: 8.0 dB / 19.00 dB
    DSL Attenuation: 2.0 dB /14.0 dB
    DSL Transmit Power: 11.3 dBm / 4.4 dBm

I teraz tak..... jaki mam sobie zrobić kabel, aby wartości dsl noise margin podskoczyły w góre, ponieważ jestem w 100% pewien, że te wartości znacznie podskączą.. czytałem gdzieś że ma to być YTKSY 2 parowy.. czy napewno ??, a może da się lepszy kabel zrobić ?? Bardzo proszę o odpowiedź i rownież bardzo dziękuję.
  • Poziom 36  
    Dalessi napisał:
    Aktualnie posiadam internet 2mb
    Taką długość ma zwykły kabel telefoniczny (nie warto przesadzać z długością, bo np. 20 metrów "bieżących" kiepskiego kabla może spowodować problemy). Zaś synchronizację masz dla 10 Mb/s (a na loginie zapewne poprzednią prędkość).

Dalessi napisał:
    ponieważ jestem w 100% pewien, że te wartości znacznie podskoczą
    Nie ma szans na znaczny skok, chyba że w dół, bo zepsuć łatwo. Router pokazuje bzdury: "Down / up" oznacza "up / Down", tłumienie 2 dB też jest pewnie nieprawdziwe. Margin 19 dB (przy 10 Mb/s) jest bardzo dobry, tłumienie niezłe, są niezbyt duże szanse na pełne 20 Mb/s, ale bardzo duże na blisko 20 (np.18-19, choć moc jest tak niska, że i 15 mnie nie zdziwi). Margin na upstream 8 dB jest tak niski, bo 1 Mb/s to maksimum dla Annex A, a jesteś blisko (nie to co na downstream gdzie jesteś daleko od maksimum, więc i zapas jest duży).
  • Poziom 9  
    Ogólnie to długość kabla telefonicznego wynosi około 4-5 metrów. Synchronizacja jest dla 10mb tak, ponieważ jest sprawdzana ta wersja internetu, i rownież mi mówiono że 10mb będzie działało dobrze. Co do kabla to tak jak mówiłem.. chciałbym zrobić kabel YTKSY 2 parowy(albo 1 parowy, zależy co lepsze), ponieważ czytałem w innym dawniejszym temacie, że taki kabel może pomóc(podobny problem).

krzych66 napisał:
    Taki kabel nie nadaje sie do transmisji szerokopasmowych,do takich celów kabel musi być parowany np. YTKSY 2x2x0.5 .Unikać także kabli płaskich powszechnie kupowanych jako tzw przedłużacze i kable przyłączeniowe do modemów.Do takich celów stosować kabel YTKSY 1 lub 2 parowy zaciskając na nim mikrowtyki RJ 11,uniknie sie w ten sposób wielu problemów z transmisją adsl.

Kabel jest bardzo stary... pierwszy lepszy jaki znalazłem w szafie..... więc pewnie on też "pomaga mi" w osiągnięciu gorszych wyników.

terrade napisał:
    Dalessi napisał:
    Aktualnie posiadam internet 2mb
    Taką długość ma zwykły kabel telefoniczny (nie warto przesadzać z długością, bo np. 20 metrów "bieżących" kiepskiego kabla może spowodować problemy). Zaś synchronizację masz dla 10 Mb/s (a na loginie zapewne poprzednią prędkość)

Wszystko się zgadza
  • Poziom 12  
    Ja do podłaczenia swojej Neo (tez 20MB) tzn z gniazdka do routera LinkSys... (jakies 10m) użyłem gotowca kupionego w Castoramie i smiga ze az miło. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    A jak tam z prędkościami i czy mógłbyś wstawić dane z noise margin itd ?
  • Poziom 12  
    Kolego "Dalessi" wstawiłbym ale nie uzywam modemu Neo gdyz podczas burzy w 2009r chyba sie spalił. Wkurzyłem sie bo po tygodniu od momentu zgloszenia usterki na infolinie Tp nie raczyl sie zjawic ich spec wiec kupilem router Link Sys i teraz korzystam Wifi(bezprzewodowo) ze az miło.
  • Poziom 9  
    Chodzi mi oto, abyś wszedł na modem i w miarę możliwości skopiował te same dane, co ja skopiowałem w 1 poście.

Również korzystam z routera linksys :)....
  • Poziom 12  
    A jeżeli chodzi o kabel, to na przedłużenie linii należy stosować kable gdzie żyły są skręcane np YTKSY 2x2x0,5, lub skrętka komputerowa 5kat. I wykorzystujemy jedną skręconą parę, podłączamy do pierwszego gniazda i zakańczamy dodatkowym gniazdem na końcu, a z gniazda krótki kabel z RJ-kami do modemu. Odradzam stosowania płaskich kabli z zaprasowanymi RJ-kami jako przedłużacze na dużych odległościach, zwłaszcza przy dużych prędkościach.
  • Poziom 9  
    PawelN napisał:
    A jeżeli chodzi o kabel, to na przedłużenie linii należy stosować kable gdzie żyły są skręcane np YTKSY 2x2x0,5, lub skrętka komputerowa 5kat.

To zrozumiałem. O YTKSY wiem, ale co do skrętki komputerowej ona miałaby być FTP,UTP czy jak ?

PawelN napisał:
    I wykorzystujemy jedną skręconą parę, podłączamy do pierwszego gniazda i zakańczamy dodatkowym gniazdem na końcu, a z gniazda krótki kabel z RJ-kami do modemu. Odradzam stosowania płaskich kabli z zaprasowanymi RJ-kami jako przedłużacze na dużych odległościach, zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Ale za to tego już nie. Czy mógłbyś jaśniej wytłumaczyć o co chodzi :) ?

Bo planuje zrobić tak:
    Kupić 4-5m porządnego kabla YTKSY 2x2x0,5 zakończyć go rj-11 i tyle... czy może jakoś inaczej to wyczarować ?
    Ogólnie zależy mi aby to jak najszybciej załatwić bo do 1 lutego kończy mi się rozliczenie i mogę mieć już szybszy internet.
  • Poziom 12  
    Jeżeli chodzi o skrętkę to nie ma znaczenia jakiej użyjesz, każda będzie dobra gdyż ma mocno skręcone pary i wykorzystujesz do transmisji jedną skręconą parę np. biało-niebieską. A że trudno jest ją zacisnąć w RJ11, to proponowałem zakończyć gniazdem na mikro-wtyk i do niego włączyć kabel z RJ-kami do modemu. A jeżeli użyjesz YTKSY to można bezpośrednio zacisnąć go na RJ, byle by dać skręconą parę (np. biało-niebieską) w środkowe piny i będzie OK
  • Poziom 9  
    Bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienie !!! w takim razie będę to robił na podstawie kabla YTKSY w ekranie. Dam znać jakie efekty będą.
  • Poziom 9  
    Witam. Po wymianie kabla na YTKSY w ekranie takie są dane:

--- DSL Information ---
    DSL Driver Version: E.25.41.39
    DSL VPI/VCI: 0/35
    DSL Status: Showtime
    DSL Mode: ADSL2+
    DSL Channel: 64
    DSL Upstream Rate: 320000
    DSL Downstream Rate: 2494569

Sprzed wymiany kabla:
    Down up
    DSL Noise Margin: 34.5 dB 31.75 dB
    DSL Attenuation: 2.0 dB 14.0 dB
    DSL Transmit Power: 20.3 dBm 3.9 dBm

Po wymianie kabla:
    Down up
    DSL Noise Margin: 35.5 dB 31.40 dB
    DSL Attenuation: 2.0 dB 13.5 dB
    DSL Transmit Power: 18.3 dBm 1.5 dBm

Co o tym sądzicie ??? Jest szansa ? Czy może lepiej wrócić na stary kabel i zamówić 10mb internet....