Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W220 4.3 benzyna wymimana silnika na diesla

21 Sty 2011 19:10 2788 12
  • Poziom 9  
    Witam. Chciał bym się orientacyjnie zapytać czy dało by rade bez większych kombinacji wymienić silnik 4.3 benz w s klasie z 2001 na silnik 3.0 TD albo turbo-d z e klasy . Samochód używam kupiłem w irlandi gdzie raczej nie ma za wiele stacji z LPG są za to z orenżadą w bardzo dobrej cenie. Samochód kupiłem okazyjnie komfort niesamowity ale nie stać mnie na eksplatację .
  • Poziom 21  
    No bo padnę, chyba nie tędy droga? Jak brak kasy to golf tdi. Koszt takiej przekładki będzie zabójczy i pozbawiony sensu.

P.S.

Ciekaw jestem co zrobisz jak się zacznie sypać, np. airmatic jeśli takowy posiadasz :D:D Metoda na gumkę recepturkę i dwie zapałki? Czy tak jak w starszych rzeźbili, zamiast nivo jakieś sprężyny z długopisu etc. ?
  • Poziom 17  
    Żeby to był W126 to jeszcze byłoby nad czy podyskutować . W tym przypadku moim zdaniem szanowny autorze wątku robisz z siebie pośmiewisko .

Tak moim zdaniem oczywiście .
  • Poziom 9  
    Samochód ma przejechane 180000 km po dobrych drogach problemów z airmatikiem raczej nie ma. Kosztował mnie mniej wiecej tyle co golf tdi z tego samego rocznika. Moje zapytanie to jedynie czy taka wymiana wiąże się z jakimiś znacznymi utrudnieniami , nie interesuje mnie kwestia czy s klasa z 2001 ro z silnikiem od jakiegoś lumpa to będzie pośmiewisko. Kwestia czysto ekonomiczna, koszta wymiany zwróciły by się szybko oszczedzając na paliwie. Nie chce sie zagłebiać w kwestie realiów tego kraju ale wsadzenie tam silnika diesla przy sprzedaży podniosło by cene o około 1000 - 1500 euro. Sam fakt ze s klasa i go golf tdi z tego samego roku sa w podobnej cenie powinno rozwiać cześć niejasność.
  • Użytkownik obserwowany
    No fajnie od czasu do czasu sie pojawiają takie temaciki.
    No i dobrze. Silnik z osprzętem ok 7tyś przekłądka 5tys.

Szczurowa city by to zrobiła.

Możesz też założyć dużą butlę LPG np 150 liter.
  • Poziom 9  
    Koszta do zakceptowania. LPG było by najlepszym rozwiązaniem ale znalazłem tylko na jednej stacji i kosztowało 1.10 za litr . Nie wiem kto im to kupuje za taką cenę. Samochód chciał bym zatrzymać. Kupiłem go w przeliczeniu na polskie za około 11.000 zł wiec jak by mnie wyszedł 23.000 i palił 10 litrów na 100 to była by rewelacja. Na stary silnik zapewne tez znalazł by się chętny .
  • Poziom 21  
    10 litrów na 100? ;) O jakim Ty silniku myślisz, OM606 ?
  • Użytkownik obserwowany
    Pozatym ciekawe czy nowy silnik wpasue się w stare zawieszenie- miska oleju / szerokość.
    Pozatym skrzynia automat potrzebuje danych z silnika.

POzatym licz się ze spalaniem 13-16l.
  • Poziom 17  
    300D z "beczki" .Litości - niech ktoś zamknie ten temat !!
  • Poziom 21  
    awysoki napisał:
    300D z "beczki" .Litości - niech ktoś zamknie ten temat !!

Litości, ktoś tu wspomniał o silniku z beczki? Może temat jest jaki jest, ale skoro kolega pyta i jest ciekawy to niech wie w co się pakuje.
  • Poziom 17  
    Tak , tak , tłumaczcie człowiekowi jak sprofanować luksusowe auto .Porażka .
  • Poziom 9  
    Luksusowe to moze było 10 lat temu teraz to zwykła wygodna fura . Chodzi mi o któryś z silników 3 litrowych na turbo ewntualnie 2.7 cdi ale wolał bym te starsze. 4.3 który tam siedzi jest mało praktyczny jak dla mnie fura. Pomimo 280 koni wcale nie ma dobrego buta a spalanie żadko schodzi poniżej 15 litrów .
  • Użytkownik obserwowany
    Skoro nie wystarcza ci 280HP to załóż sobie silnik 330HP. W benzynce.