Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja Laptopa FujitsuSiemens Amilo Pro v351

21 Sty 2011 23:42 2178 9
  • Poziom 9  
    Witam,
    Postanowiłam odświeżyć swojego V3515, oryginalnie siedzi w nim Celeron M450 2Ghz 1,86 lub 2,00 GHz i RAM 1 GB DDR. Wszelkie inne dane to:

Modernizacja Laptopa FujitsuSiemens Amilo Pro v351

Myślałam, aby może dokupić RAM, aby przyspieszyć trochę jego działanie, aczkolwiek mało się znam na tego typu sprawach.

Zależy mi na tym, aby po prostu się tak nie wieszał jak obecnie bo to idzie się pociąć tępym nożem do masła..
    Co mam zrobić czy kopuić ram i czy czasem nie będę musiała zainstalować nowego BIOS-a?
    JAk na razie to zmieniłam viste na Xp..

POzdrawiam:D
  • Poziom 17  
    a) instalacja XP - to dobry krok
    b) dokupienie RAMu - niekoniecznie (bo, dołożenie RAMu nie wiele da, ponadto RAM DDR jest strasznie drogi [stara technologia])

c) na świeżym systemie się wiesza? może rozwiniesz ten wątek?

bo ja w powyższym sprzęcie nie widzę przyczyn by na komputerze o powyższych parametrach miało się niekomfortowo pracować...

pozdrawiam,
    Dominik
  • Poziom 9  
    Strasznie muli komputer.
    Kiedy sobie biegam po stronach to bardzo często się zawiesza ( w tym czasie wstaję włączam wodę na herbatę). Generalnie to najbardziej się wiesza przy pobieraniu plików i otwieraniu ich.. często jest tak, ze dopiero przy drugiej próbie otwiera/pobiera plik.
    A już najgorzej chodzi przy oglądaniu filmów przez internet..

A może problem tkwi w software-dzie?
    Hm... anytwirus zamulacz... nie wiem..
  • Poziom 12  
    A sprawdzała koleżanka stan dysku?
  • Poziom 17  
    rosomak90 napisał:
    Strasznie muli komputer.
    Kiedy sobie biegam po stronach to bardzo często się zawiesza ( w tym czasie wstaję włączam wodę na herbatę). Generalnie to najbardziej się wiesza przy pobieraniu plików i otwieraniu ich.. często jest tak, ze dopiero przy drugiej próbie otwiera/pobiera plik.
    A już najgorzej chodzi przy oglądaniu filmów przez internet..

A może problem tkwi w software-dzie?
    Hm... anytwirus zamulacz... nie wiem..

1) Sprawdzenie dysku wydaje się dobrym pomysłem - można choćby to zrobić zwykłym programem windowskim chkdsk

Code:
    Procedura ręcznego uruchamiania programu Chkdsk z wiersza poleceń

Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Uruchom.
    W polu Otwórz wpisz polecenie cmd, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
    Wykonaj jedną z następujących procedur:
    Aby uruchomić program Chkdsk w trybie tylko do odczytu, w wierszu polecenia wpisz chkdsk, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
    Aby naprawić błędy bez skanowania woluminu w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów, w wierszu poleceń wpisz chkdsk wolumin:/f, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

Uwaga: Jeżeli na dysku twardym znajduje się jeden lub kilka otwartych plików, pojawi się następujący komunikat:
    Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces. Czy wolumin ten ma być sprawdzany przy najbliższym uruchomieniu komputera? (T/N)
    Wpisz T i naciśnij klawisz ENTER, aby zaplanować sprawdzenie dysku, a następnie uruchom ponownie komputer, aby rozpocząć sprawdzanie dysku.
    Aby naprawić błędy, znaleźć uszkodzone sektory i odzyskać informacje możliwe do odczytania, w wierszu polecenia wpisz chkdsk wolumin:/r, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

Uwaga: Jeżeli na dysku twardym znajduje się jeden lub kilka otwartych plików, zostanie wyświetlony następujący komunikat:
    Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces. Czy wolumin ten ma być sprawdzany przy najbliższym uruchomieniu komputera? (T/N)
    Wpisz T i naciśnij klawisz ENTER, aby zaplanować sprawdzenie dysku, a następnie uruchom ponownie komputer, aby rozpocząć sprawdzanie dysku.

informacje ze strony MS
    http://support.microsoft.com/kb/315265/pl

2) Ponadto czasowo wyłączył bym antywirusa i sprawdził czy jest znacząca zmiana (jak tak to można ustawić go by po prostu mniej sprawdzał plików itp - mniejszy poziom bezpieczeństwa)

3) defragmentacja dysku również może pomóc,

pozdrawiam,
    Dominik
  • Poziom 12  
    Mi bardziej chodziło o S.M.A.R.T ...
  • Poziom 43  
    Daj screeny z programu HD Tune.
  • Poziom 9  
    Modernizacja Laptopa FujitsuSiemens Amilo Pro v351 Modernizacja Laptopa FujitsuSiemens Amilo Pro v351 Modernizacja Laptopa FujitsuSiemens Amilo Pro v351

Dodano po 11 [minuty]:

a tak ap ropo temperatur i chlodzenia co myślicie o podstawkach chłodzących? Może być to coś zmieniło?
  • Poziom 17  
    rosomak90 napisał:
    a tak ap ropo temperatur i chlodzenia co myślicie o podstawkach chłodzących? Może być to coś zmieniło?

proste - najprościej to spowodowało by to spadek temperatur podzespołów a przez to wydłużyło by to żywotność komputera
  • Poziom 9  
    hm... żywotność komputera to ważna rzecz...
    Powinnam bardziej pomyśleć o tej podkładce..