Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bizhub C250 ciemny panel, kopiarka nie uruchamia się

michal11897 22 Jan 2011 14:26 4393 15
    michal11897
    Level 14  
    Witam wszystkich kolegów, pomyślałem że spróbuje zasięgnąć opinii forumowiczów zanim przystąpie do podstawiania części. Otóż kopiarka jak w temacie, po włączeniu zasilania startuje, włączają się wentylatory, nagrzewa się piec, natomiast po około 10 sekundach gaśnie panel i maszyna jakby zawiesza się, gaśnie podświetlenie przycisku START, nie reaguje na otwieranie pokryw, przez www ani ping nie odpowiada. Rozebrałem panel i przycisk "1" był zawieszony ale po naprawie nadal to samo. Obstawiam płytę główną czy ktoś może przerabiał podobny temat i to coś innego? Dodam, że trouble reset nie zrobię, bo maszyna zawiesza się przed dojściem do tego etapu, odkręcałem tylną część obudowy i podociskałem wszystkie wtyczki i RAM, uruchamiałem bez unitow i tonerów, nawet bez utrwalania, zawsze to samo, włączam, zaczyna sie uruchamiać, na ekranie jest klepsydra i po około 10 sek. gaśnie wyświetlacz i koniec.
    okiec
    Level 18  
    Wgraj nowy firmware może pomoże.
    michal11897
    Level 14  
    Jakieś inne sugestie? Nie obstawiałbym firmwaru bo to stało się nagle, maszyna pracowała i nagle przestała, nie było żadnych wahań zasilania z sieci, żadnych dziwnych ruchów.
    machyl
    Level 22  
    kolega dobrze radzi, wgraj najpierw firmware
    Jonek2002
    Level 14  
    Witam

Do wykonania procedura NVRAM jeżeli nie pomoże to do wymiany NVRAM

Pozdrawiam
    fugas40
    Level 11  
    U mnie tak było w C252 i po wgraniu nowego firmware jest OK.
    gur
    Level 14  
    Jonek2002 wrote:
    Witam

Do wykonania procedura NVRAM jeżeli nie pomoże to do wymiany NVRAM

Pozdrawiam
    Witam

Tylko jak skasowac NVRAM skoro nie da sie wejsc w kody serwisowe ? ;)

Quote:
    NVRAM Data Backup

Functions
    • To backup nonvolatile data (data stored in NVRAM) in the Copier to the Flash memory.
    Use
    • To backup current data in order to prevent data in NVRAM from being erased unexpectedly.
    • To backup data manually. It usually makes backup every hour automatically.
    • Backup data can be restored by following the specified procedure when the trouble
    (CD3XX) occurred.

Setting/Procedure
    1. Touch [NVRAM Data Backup].
    2. Touch [Start] to start making a backup.
    3. Check the message [Backup is completed.], and turn Main power OFF. Wait for ten
    seconds or more and turn power back ON.

Firmware wchodzi bez problemu i nic po za tym :(
    machyl
    Level 22  
    procedura NVRAM recovery to nic innego tylko specjalny firmware wgrywany na kartę tak samo jak zwykły służący do reanimacji NVRAM lub resetu karty sieciowej
    gur
    Level 14  
    No tak :)

Ale problem mam nadal po wlozeniu karty z NVRAM dokladnie ta wersja :
    Code:
    ineo+ 250, ineo+ 251 Special Firmware (NVRAM Recovery Card) Gcn-G4 

na wyswietlaczu pokazuje sie FIRMWARE UPDATE i pod spodem pusty ekran ,nie ma do wyboru to co ma sie pokazac w/g opisu :
    Quote:
    1. NVRAM initialize: All data except sales counter data will be initialized.
    2. NIC setting erase: Network setting will initialized to restart network function
    michal11897
    Level 14  
    wgranie nowego firmwaru nie pomoglo. Czyli płyta główna do wymiany razem z modułem NVramu?
    machyl
    Level 22  
    michal11897 wrote:
    wgranie nowego firmwaru nie pomoglo. Czyli płyta główna do wymiany razem z modułem NVramu?

a robiłeś NVRAM recovery?
    michal11897
    Level 14  
    Nie jestem w stanie wejść w kody serwisowe.
    gur
    Level 14  
    Tak jak pisal @machyl robi sie to za pomoca specjalnego FW do tego > NVRAM Recovery Card.

Mi jednak to sie nie udało (kilka postów wyżej ;) )
    michal11897
    Level 14  
    Mam dostęp do płyty głównej do tego modelu, podstawie i zobacze co będzie. Wczoraj jak się nią bawiłem to odlutowałem baterię podtrzymującą pamięć nvram i teraz rozjechała się zupełnie. Nawet softu już wrzucić się nie da, więc przestroga dla innych, gdy poleci nvram nie ruszać bateryjki, chiciaż dodam że w innych modelach, czarno-białych odlutowanie bateryjki i przlutowanie spowrotem pomagało.
    gur
    Level 14  
    gur wrote:
    No tak :)

Ale problem mam nadal po wlozeniu karty z NVRAM dokladnie ta wersja :
    Code:
    ineo+ 250, ineo+ 251 Special Firmware (NVRAM Recovery Card) Gcn-G4 

na wyswietlaczu pokazuje sie FIRMWARE UPDATE i pod spodem pusty ekran ,nie ma do wyboru to co ma sie pokazac w/g opisu :
    Quote:
    1. NVRAM initialize: All data except sales counter data will be initialized.
    2. NIC setting erase: Network setting will initialized to restart network function

WAZNE wlaczamy maszyne z wcisnietym klawiszem C

i zakladki sie pokazaly :)
    michal11897
    Level 14  
    Uszkodzona była płyta głółwna. Moduł NVRAMu był ok. Proszę admina o zamknięcie tematu. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.