Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra I '97 blokada zamka centralnego

22 Sty 2011 14:50 3392 3
  • Poziom 21  
    Witam

Zablokował się u mnie ostatnio zamek centralny w samochodzie (Opel Astra I '97 combi). Otworzyłem drzwi od kierowcy (kluczykiem) ale centralne nie odblokowało wszystkich drzwi. Tył pasażerowie otworzyłem ręcznie (od środka), bagażnik kluczykiem, przód pasażer był zablokowany i nie dawał się otworzyć od środka (jakby coś go przyblokowało), udało się go wreszcie otworzyć od środka i kluczykiem kombinując jednocześnie. Największym problemem jest zablokowanie wlewu paliwa (co już praktycznie nie pozwala mi na używanie samochodu).

Czy ktoś zna może przyczynę, czemu centralne się zablokowało i nie działa. Bezpiecznik od centralnego jest w porządku.

Za wszelką pomoc podziękuję punktami.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Prawdopodobnie wilgoc w sterowniku lub kostce. Puki co lepiej wyjmij bezpiecznik i nie uzywaj centrala. Klapke da sie otworzyc od wewnatrz trzeba sie dostac pod tapicerke i recznie cofnac pret od silownika.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Moduł pewnie padnięty,jest w prawym progu.Próbówką wszystko zdiagnozujesz jak poczytasz o zasadzie działania zamka sterowanego masą.Sprawdź też przewody w przepustach oraz tylnej klapie.
  • Poziom 21  
    Już wszystko działa. Dziękuję za pomoc. Oko mnie oszukało i jednak przelicznik był przepalony. Nie mniej dziękuję za pomoc, na pewno się przyda jak nie mi to komuś innemu. Pozdrawiam