Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra I '97 blokada zamka centralnego

MasterMatan 22 Sty 2011 14:50 2843 3
  • #1 22 Sty 2011 14:50
    MasterMatan
    Poziom 21  

Witam

Zablokował się u mnie ostatnio zamek centralny w samochodzie (Opel Astra I '97 combi). Otworzyłem drzwi od kierowcy (kluczykiem) ale centralne nie odblokowało wszystkich drzwi. Tył pasażerowie otworzyłem ręcznie (od środka), bagażnik kluczykiem, przód pasażer był zablokowany i nie dawał się otworzyć od środka (jakby coś go przyblokowało), udało się go wreszcie otworzyć od środka i kluczykiem kombinując jednocześnie. Największym problemem jest zablokowanie wlewu paliwa (co już praktycznie nie pozwala mi na używanie samochodu).

Czy ktoś zna może przyczynę, czemu centralne się zablokowało i nie działa. Bezpiecznik od centralnego jest w porządku.

Za wszelką pomoc podziękuję punktami.

• Pomocny post
    #2 22 Sty 2011 23:14
    amper99
    Poziom 13  

Prawdopodobnie wilgoc w sterowniku lub kostce. Puki co lepiej wyjmij bezpiecznik i nie uzywaj centrala. Klapke da sie otworzyc od wewnatrz trzeba sie dostac pod tapicerke i recznie cofnac pret od silownika.

• Pomocny post
    #3 24 Sty 2011 20:31
    Ireneo
    Poziom 39  

Moduł pewnie padnięty,jest w prawym progu.Próbówką wszystko zdiagnozujesz jak poczytasz o zasadzie działania zamka sterowanego masą.Sprawdź też przewody w przepustach oraz tylnej klapie.

• #4 26 Sty 2011 08:00
    MasterMatan
    Poziom 21  

Już wszystko działa. Dziękuję za pomoc. Oko mnie oszukało i jednak przelicznik był przepalony. Nie mniej dziękuję za pomoc, na pewno się przyda jak nie mi to komuś innemu. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME