Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpiecznik przepięciowy do elektrowni wiatrowej

22 Sty 2011 15:13 1803 6
  • Poziom 16  
    Poszukuję bezpiecznika przepięciowego który spełniał by następujące parametry: powyżej 230V rozłączał by układ, prąd max 5A. Są oczywiście takie w sprzedaży ale ich cena nie jest niska. Wolałbym sam taki zrobić. Potrzebuję go do elektrowni wiatrowej. Elektrownia generuje napięcie w granicach 230V ale jak powieje to nawet i 500V. Przepala mi wtedy żarówki. Potrzebował bym aby układ rozłączał w momencie skoku napięcia powyżej 230V.
  • Poziom 22  
    Kolego a nie lepiej zbudować jakiś układzik z hamulcem tzn. większe obroty w tedy hamulec zaczyna działać i zmniejsza do nominalnych przy których napięcie jest 230V
  • Poziom 16  
    Myślę że lepiej i prościej jest zrobić ogranicznik napięciowy a niżeli ładować kilka dodatkowych kilogramów w gondolę.
  • Poziom 25  
    Poszukaj coś o regulatorach napięcia (zasada podobna do samochodowych regulatorów napięcia alternatora) Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Nie chcesz chyba odłączać wiatraka od obciążenia?
    Nie obawiasz się, że odleci? Raczej żeby ten "bezpiecznik" dołączał dodatkowe obciążenie niż rozłączał.

Poszperaj na forum.Gdzieś taki prosty regulator-stycznik widziałem.
  • Poziom 16  
    Nie wierzę że nikt mi nie może pomóc. A jakby zastosować ogranicznik diodowy na diodach Zenera?
  • Specjalista elektryk
    Kolego w innym temacie (zresztą jak sądzę dotyczącym tej samej kwestii) napisałeś:
    andy1978 napisał:
    ....nie jestem elektronikiem i czegoś takiego nie zrobię.

To jak, - zostałeś już elektronikiem?
    Jeszcze raz więc zadam Ci pytanie: Jakiej pomocy oczekujesz? Że ktoś Ci zrobi taki regulator?
    Temat wiatraków był wielokrotnie omawiany na Elektrodzie, poszukaj, a znajdziesz.