Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie robotem przez komputer

22 Sty 2011 15:27 2541 7
 • Poziom 12  
  Witam,
  posiadam układ przez który można sterować serwami przez rs232(Nord Elektronik Plus). Chciałbym do tego napisać oprogramowanie ale nie nie wiem jak. Programuję w C++ od roku. Chcę zrobić robota który by miał opcję działania w pętli ale i sterowanie ręczne.

  Pozdrawiam
 • Poziom 12  
  Wiem,
  ale chcę zrobić własny który będzie miał więcej opcji.
  Pozdro
 • Poziom 35  
  Musisz obsłużyć port com. Kilka lat temu na forum wkleiłem gotowy kod do C++ dla windowsa. Na necie pełno tego znajdziesz. Do tego dokumentacja modułu opisująca jakie dokładnie kody sterujące wysyłać. Jak znasz C++ to nie jest to zbyt trudne.

  W przyszłości polecam [url=http://robodudes.com/sterowniki/113-micro-maestro-6-kanalow-serwokontroler.html]moduł serwokontrolera pod USB[/usb]. Poza samym sterowaniem serw można go używać też do kontroli poszczególnych pinów żeby sterować innymi podzespołami (np. diodami LED) jak i odczytywać informacje z modułu do komputera (np. napięcie analogowe).
 • Poziom 12  
  Witam,
  ja programuję aplikacje w konsoli. Nie mam pojęcia ja to konfigurować. Chciałbym też umieć zaprogramować mikrokontroler(mam programator).
  Pozdrawiam
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Czego oczekujesz od tego forum w związku z powyższym?
 • Poziom 12  
  McMancor : pomocy bo może ktoś ma jakieś dobre kursy.

  Potrzebuje obsłużyć port USB

  Pozdrawiam
 • Poziom 35  
  To nie jest proste. Zbudowanie takiego projektu będzie Ciebie kosztowało dużo więcej niż kupienie gotowego i do tego potrzebujesz sporej wiedzy.
  Poczytaj o wirtualnym comie przez usb i o sterowaniu serwomechanizmów. Wszystko znajdziesz na elektrodzie.