Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Candy Holiday 803 - spod szufladki cieknie woda

wamer 16 Oct 2004 17:53 17696 16
 • #1
  wamer
  Level 11  
  Wyczyściłam szufladkę, podmuchałam w hydrostat - pyknął 2 razy tak jak w poprzednich poradach, giętkim wężykiem sprawdziłam wlew wody do bębna (pod szufladką) - w porządku. Pierwsze pranie na 40 stopni przeszło bez wylewania. Przy praniu na 90 stopni znowu wylała spod szufladki przy pobieraniu wody do płukania. Zgodnie z radami w portalu powinnam jeszcze sprawdzić czy jest drożny odpowietrznik wody ale nie mogę go znaleźć - nie wiem gdzie on jest. Pralka ma 8 lat i dotąd sprawowała się wzorowo. Bardzo proszę o podpowiedź gdzie się schował odpowietrznik albo jak to wygląda
 • #2
  zayzayer
  Home appliances specialist
  Wyjmij szufladkę, włącz plukanie i popatrz jak wypływa z dysz woda.
  Może sika na boki. Pralka pochylona do przodu też może tak robić.
 • #3
  wamer
  Level 11  
  Przy nalewaniu wody do płukania strumień leci do przodu - jak nie ma szufladki to mocno wylatuje przed pralkę. Jak jest szufladka to w nią wpada i zbiera proszek.
 • #4
  Anonymous
  Anonymous  
 • #5
  TFX
  Level 20  
  Czołem!Sprawdz U-rurki w przegrodzie na płyn zmiękcz. i wybielacz.Polecam podcięcie pojemnika na proszek przy przegrodzie na zmiekcz.(jest tam małe podcięcie-pogłębić).Sprawdz rady kol.Zayzayer-a
  pozdrawiam TFX
 • #6
  Anonymous
  Level 1  
 • #7
  wamer
  Level 11  
  Witam Panów i pięknie dziękuję za rady. Tak jak pisał Pan Zayzayer poprawiłam ustawienie pralki-rzeczywiście stała przechylona do przodu. Teraz wylewa mniej. Woda z dysz płynie zwartym strumieniem ale tak jak pisał Pan Bleble wyskrobałam te miejsca skąd leci woda. Podcięłam nożem przegródkę na płyn zmiękczający jakieś 4 mm - nie wiem czy nie za mało. Pralka nadal wylewa.
 • #8
  wamer
  Level 11  
  Witam ponownie Panów !
  Za radą Pana TFX podcięłam szufladkę. Pan Skryn sugerował przeczyszczenie dyszy skąd leci woda - wyskrobane, oczyszczone a ona nadal wylewa.
 • #9
  wamer
  Level 11  
  Panowie !!! Złapałam pralkę na gorącym uczynku !!
  Jak nalewała wodę na płukanie wyciągnęłam szybko szufladkę i teraz mogę z całą pewnością powiedzieć - woda bardzo wolno spływa do bębna, nie nadąża.
  Wszystkie rady Panów zastosowałam, dzięki temu mam przeczyszczone wszystko co się da i usprawniony przepływ wody między dozownikami. Tu prędko mi się nie zepsuje. Czy mogę prosić jeszcze o rady jak poprawić ten spływ do bębna? Dość sztywnym wężykiem czyściłam tę rurę spływu ale widocznie nie pomogło, zresztą nie myślałam że taka szeroka rura może być zablokowana. Z pozdrowieniami proszę o rady i z góry dziękuję.
 • #10
  zayzayer
  Home appliances specialist
  No cóż, chyba jedyna rada - nie odkrecać do końca zawór. :)
  Pralkę też można trochę pochylić do tyłu. To jej nie zaszkodzi.
  Poza tym może nie na temat, ale proszek proponuję sypać bezpośrednio do bębna
 • #11
  TFX
  Level 20  
  Czołem! W wężu (U) zbryla się proszek .Odłącz fartuch od obudowy z lewej strony i wsać rękę (ODŁĄCZ ZASILANIE!!!)Znajdziesz wąż ,pomiętoś go i wlewaj do dozownika ciepłą wode.Doradzam dobry proszek -nie brylący
  pozdrawiam TFX
 • #12
  Anonymous
  Anonymous  
 • #13
  wamer
  Level 11  
  Witam Panów ponownie !
  Tak jak radził Pan Zayzayer zmniejszyłam szybkość nalewania wody (zakręciłam kurek w ścianie o jakieś 1/3 liczby obrotów). Proszek rzeczywiście sypać będę do bębna a nie w szufladki, żeby się nie zbrylało. Nigdy nie wiadomo czy proszek się ładnie zbierze czy się zbryli. Postawiłam też pralkę nieco "w tył". Pięknie dziękuję za rady.
  Tak jak radził Pan TFX próbowałam zdjąć fartuch ale nie dałam rady - przyklejony albo co. Ale nawet po zdjęciu ręka by nie weszła - bęben jest za blisko. Przelewałam wrzącą wodą przez jakieś 3 godziny non stop przez szufladkę, pralka sterylnie wyparzona ale leje dalej.
  Spróbowałam nalewać prysznicem wodę w miejsce wlewu pod szufladką i woda po chwili zaczęła spływać bardzo powoli. W momencie otwarcia drzwiczek gwałtownie wlewała się do bębna. Wnioskuję z tego że ta rura spływowa jest drożna. Pozostaje odpowietrznik bębna pralki - tylko gdzie on jest, oj gdzie ???
 • #14
  Anonymous
  Anonymous  
 • #15
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  Zobacz na tylnej ściance zasobnika powinny być małe otworki wielkości tych co są w słuchawce prysznicowej, zobacz czy przypadkiem nie są oblepione kamieniem. Jeśli tak oczyść je i powinno być po kłopocie.
 • #16
  wamer
  Level 11  
  Szanowni Panowie - PRALKA POKONANA !!
  To był zakamieniony odpowietrznik bębna pralki - te dziurki w zasobniku. Zakamienił się od strony węża na równo i gładko, tak, że dopiero przy latarce dostrzec można było ślady po 1 dziurce, a znalazłam ich potem 6. Od wewnętrznej strony zasobnika dziurki są zakryte taką wystającą krateczką, więc ich nie widać. Podziwiam Panów wielką wiedzę i pięknie dziękuję za okazaną pomoc. Dzięki Panom mam przeczyszczone wszystko w pralce, usprawniony obieg wody w zasobniku i oczyszczony odpowietrznik bębna i na pewno na długo spokój o ile nie zepsuje się jakaś część mechaniczna. A tak na marginesie - w życiu bym się nie domyśliła jak wygląda odpowietrznik, chociaż cały czas miałam go przed oczami. Jeszcze raz wielkie podziękowania i serdeczne pozdrowienia.
  B. Walkowiak :wink:
 • #17
  ewrej
  Level 11  
  Witam!
  Dołączam się do tematu. Mam podobny problem woda wylewa mi się spod szufladki na proszek. Model mojej pralki CY1 084. Wyciągnąłem szufladkę, włączyłem pralkę i i woda zaczęła się zbierać aż do momentu jak zaczęła się wylewać. Wygląda no to, że coś jest zapchane. Ale co...?
  Może ktoś mi pomóc?