Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy moje lacze wyciagnie neo 20mega ?

22 Sty 2011 17:43 1065 3
  • Poziom 8  
    witam!

czy jest możliwe u mnie 20 mega ? robiąc testy wychodzi mi różnie raz 8mega raz 16mega innym razem znowu 24mega pomocy!

a drugie pytanie to czy ktoś powie mi jak poprawnie skonfigurować router ZTE ZXV10 W300 ??

czy moje lacze wyciagnie neo 20mega ?

nie wiem dokładnie czy to te informacje są potrzebne jak coś to piszcie czego screena jeszcze potrzebujecie, z góry dzięki!

pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    kamilek71 napisał:
    wychodzi mi różnie raz 8mega raz 16mega innym razem znowu 24mega pomocy!
    To oznacza błędy pomiaru, normalne przy nieprawidłowych testach (np. speedtestach), z programami w tle (typu wirusy lub antywirusy itp).

kamilek71 napisał:
    czy jest możliwe u mnie 20 mega ?
    Nie ma szans. Zbyt duże tłumienie, nawet jeśli obniżysz Margin do 1 dB (np. przy pomocy DGN2000) to i tak tyle nie osiągniesz. Póki co masz synchronizację 20326, która powinna dać ok.17 Mb/s szybkości.
  • Poziom 8  
    aha dzięki za info 17 mega to też nie jest źle, a co to jest te DGN2000 ? jakis router ?
  • Poziom 36  
    Tak, to bardzo dobry i najbardziej polecany router (w tym modem) do "tweakowania"/"podkręcania" łącza (niczym procesorów). Przykładowo osoba o podobnym tłumieniu (21 dB) miała synchronizację 19214, zaś po obniżeniu Marginu do ok. 1 dB osiągnęła 23364 (bardzo blisko 20 Mb/s) i nawet połączenie utrzymało się co najmniej 10 godzin. Zysk bardzo duży, ale Margin startowy wynosił aż 8.2 dB.

Jednak zwykle chodzi też o stabilność, więc nie licz na podobny sukces, bo co komu z 19,5 Mb/s rwącego co chwilę, lepiej mieć stabilne 17 (no ale można doświadczalnie ustalić jak nisko zejść by stabilność była zadowalająca).