Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

akumulator rozruchowy do ciężarówki

rednaz 22 Sty 2011 20:49 6435 15
  • #1 22 Sty 2011 20:49
    rednaz
    Poziom 9  

Jakie parametry tzn szczytowy prąd rozruchu oraz prąd wyjściowy powinien posiadać starter (wspomagacz rozruchu silnika).
    Urządzenie ma służyć do awaryjnego uruchamiania samochodów(ciągniki siodłowe, wywrotki) oraz maszyn budowlanych (koparka, ładowarka). Jakiego producenta i model wybrać ?

0 15
  • #2 22 Sty 2011 20:55
    jannaszek
    Poziom 39  

To wszystko, to są wspomagacze, jeśli ma to mieć kopa, to musi wydolić prąd 600-1000A. Właśnie taki prąd zapewniają baterje.

-1
  • #3 22 Sty 2011 21:08
    bizon_126
    Poziom 28  

Może chodzi Ci o urządzenie rozruchowe np. prostownik z rozruchem, jak aku padnie to na 12 minut podłączasz ładowanie a potem palisz z rozruchu jak potrzebujesz szybko odpalić
    Mogę polecić bester herkules 150 [są również większe modele] malucha odpala z rozładowanym aku na amen[można by powiedzieć ze nawet bez], z fordem 2,5d też dawał sobie nieźle radę
    Do normalnego codziennego odpalania służy akumulator i jak nie są one sprawne to pora je zmienić

0
  • #4 22 Sty 2011 21:14
    rednaz
    Poziom 9  

jannaszek napisał:
    To wszystko, to są wspomagacze, jeśli ma to mieć kopa, to musi wydolić prąd 600-1000A. Właśnie taki prąd zapewniają baterje.

Właśnie zastanawia mnie czy 600-700A wystarczy? W produktach telwina 1000A jest o 900 zł droższy...

Dodano po 5 [minuty]:

bizon_126 napisał:
    Może chodzi Ci o urządzenie rozruchowe np. prostownik z rozruchem, jak aku padnie to na 12 minut podłączasz ładowanie a potem palisz z rozruchu jak potrzebujesz szybko odpalić
    Mogę polecić bester herkules 150 [są również większe modele] malucha odpala z rozładowanym aku na amen[można by powiedzieć ze nawet bez], z fordem 2,5d też dawał sobie nieźle radę
    Do normalnego codziennego odpalania służy akumulator i jak nie są one sprawne to pora je zmienić

Chodzi mi o takie coś jak AKUMULATOR ROZRUCHOWY START PLUS 3824 TELWIN.

Jeśli chodzi o akumulatory to są sprawne ale czasem sprzęt stoi kilka tygodni nie eksploatowany albo zimą wystarczy, że operator zostawi radio włączone na weekend a koparka stoi w polu...

0
  • #5 22 Sty 2011 21:26
    jannaszek
    Poziom 39  

Nie ważna marka- 1000A to jest to, my mamy 600 i nie ma pociechy przy paleniu scani, trzeba ładować wstępnie ok 20 min. i pokręci chwile i to samo a piat.Ta zabawa trwa nieraz 40 minut.
    600A do osobówek.

0
  • #6 22 Sty 2011 22:33
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 23 Sty 2011 00:24
    rednaz
    Poziom 9  

Cytat:
    Kolego określ się co potrzebujesz. czy ma to być prostownik rozruchowy czy akumulatory?
    Z prostownika rozruchowego to w polu nie skorzystasz, bo musisz go podłączyć do sieci i przy prądzie 1000A to musi być porządna instalacja. Takie prostowniki rozruchowe to są urządzenia stacjonarne ze względu na wagę , gabaryty i konieczność zasilania go z sieci.
    W twoim przypadku to tylko 2 akumulatory 240 na wózek do tego prostownik z zabezpieczeniem przed przeładowaniem baterii i masz zestaw mobilny. fakt ciężki i wielki, ale nie potrzebuje zasilania w polu.
    Robiłem takie urządzenia i ludzie są zadowoleni.
    Ten Telwin o którym wspominasz to śmiech na sali, zabawka.

Potrzebuję akumulatora (nie prostownika z rozruchem) - jest kilku producentów ktorzy robią akumulatory rozruchowe (telstar, lemania). Czemu uważasz że gotowce są do kitu ?

1
  • #8 23 Sty 2011 16:53
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 02 Lut 2011 01:00
    kkknc
    Poziom 42  

jannaszek napisał:
    Nie ważna marka- 1000A to jest to, my mamy 600 i nie ma pociechy przy paleniu scani, trzeba ładować wstępnie ok 20 min. i pokręci chwile i to samo a piat.Ta zabawa trwa nieraz 40 minut.
    600A do osobówek.

To zobacz kolego, jaki bezpiecznik jest na wyjściu zaręczam, że nie 600A może 250A to max.. Na tych urządzeniach tylko pisze 600A ale tyle nie mają. A palenie z rozruchu jest bardzo niebezpieczne dla współczesnych aut z prostowników o konstrukcji rodem z lat 60.

0
  • #10 02 Lut 2011 07:21
    bestler
    Admin DIY, Automatyka

Czemu wybór padł na akumulatory rozruchowe a nie na transformatorowe urządzenie wspomagające rozruch ?

Moim zdaniem - jeśli zaopatrzysz się rozruch potrafiący wydać z siebie 1500A lub więcej przy 24V to rozpalisz każdą ciężarówkę. Warunkiem jest oczywiście istnienie w pojeździe oryginalnych akumulatorów (nawet rozładowanych). Za sukces rozruchu w dużym stopniu odpowiada również grubość kabli i jakość połączeń - o czym spora część użytkowników zapomina.

0
  • #11 02 Lut 2011 14:59
    bizon_126
    Poziom 28  

Dokładnie grubszy kabel mniejsze spadki napięć
    Jakieś dwa tygodnie temu miałem okazje obserwować pod supermarketem odpalanie renault megane benzyna od VW golf TDI na kablach za 15 złoty z market-u [500A!]i próbowali a ze 3 razy i podładowywali i nic a przyniósł im ktoś kable rozruchowe z kabla spawalniczego i zapalił od strzała
    Ja tez uważam ze prostownik z rozruchem to lepsza rzecz niż aku ale jak kto woli
    Aku będziesz musiał raz na jakiś czas zmienić a dobry prostownik posłuży lata
    Mój bester przy odpalaniu trzyma napięcie 14-15V tak więc rozrusznik dość żwawo kręci
    Na 24V nie miałem okazji próbować
    Mój sąsiad jak miał stara to odpalał go na jakimś prostowniku z PRL[wielkości komody] i palił tyko kable się grzały bo były trochę cienkie

0
  • #12 02 Lut 2011 21:32
    kkknc
    Poziom 42  

Ciężarówki to ja uruchamiam, że spawarki 3f ma 400A i 31,5V na biegu luzem. Palą na dotyk.

0
  • #13 02 Lut 2011 21:49
    Stary1952
    Poziom 33  

Co do przewodów rozruchowych to do odpalania sam. ciężarowych powinny być o przekroju min. 35mm² i nie dłuższe niż 3m. oczywiście zakończone solidnymi krokodylkami o mocnych sprężynach . Nie będzie wtedy zbyt dużych spadków napięcia , niestety wiele ludzi o tym nie pamięta lub wręcz nie wie . :?:

0
  • #14 02 Lut 2011 22:07
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 02 Lut 2011 23:10
    kkknc
    Poziom 42  

W takich warunkach to widzę jakieś małe, ale wysoko rozruchowe akumulatory żelowe firmy Opta seria czerwona lub żółta.

0
  • #16 25 Mar 2012 22:39
    konteno
    Warunkowo odblokowany

kkknc napisał:
    W takich warunkach to widzę jakieś małe, ale wysoko rozruchowe akumulatory żelowe firmy Opta seria czerwona lub żółta.

albo exide deep cycle maxxima 900dc
    czyli jakikolwiek akumulator o okrągłych celach (spiralnie zwinięte elektrody) i musi być trzymany w ciepłym pomieszczeniu. do akumulatora można dorobić przewody (klemy na jednym końcu a krokodyle na drugim a liczy się nie tylko siła sprężyn ale i powierzchnia styku)

0