Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra vp44 (tranzystor)

22 Sty 2011 21:30 9842 8
  • Poziom 15  
    vp44 tranzystor ?

Witam mam problem ze pompy wtryskowej w Opel Vectra B X20 DTL pompa vp44.
    Cody diag.
    P 1650 can
    P 1651 Can
  • Poziom 32  
    Łączymy się z tobą w bólu. Pytanie tylko po co dałeś te fotki, większość tutaj zaglądających wie jak wygląda sterownik.
  • Poziom 15  
    Słyszałem, że miał być zły tranzystor, ale nie wiem kto to jest?

Dlatego proszę o pomoc jeśli ktoś ma już rozwiązany.
  • Moderator Samochody
    Nikt, kto naprawia te pompy nie napisze jaki montuje tam tranzystor, to raz.
    A dwa, on się nie pali sam z siebie, tylko dlatego, że blokuje się mechanicznie przestawiacz kąta wtrysku
  • Poziom 15  
    VP44 ECU tak będzie OK ? A problem jest pompa mechanic ?

PS: Napisał, że jeżeli tak jest P1650 a 1651 Ecu KO.
  • Poziom 11  
    Witam!

Właśnie walczę z pompą.

Coś tu się nie zgadza, bo uszkodzony tranzystor steruje zaworkiem wysokiego ciśnienia (dawka, początek wtrysku), a nie zaworem przestawiacza, a poza tym tłok przestawiacza przesuwany jest ciśnieniem paliwa wiec zawór tylko je dozuje.
  • Moderator Samochody
    ukitech napisał:
    tłok przestawiacza przesuwany jest ciśnieniem paliwa wiec zawór tylko je dozuje.

No tak, z tym że jeśli tłoczek jest przytarty i nie osiąga położenia powodującego wymagany kąt wtrysku, sterownik zwiększa wypełnienie przebiegu sterującego zaworem w celu wymuszenia przestawienia - aż do unicestwienia owego tranzystora.
  • Poziom 11  
    Tak, tylko w opisach dotyczących uszkodzonego tranzystora (także mój przypadek) chodzi o ten który steruje zaworem dawki wtrysku, a tak naprawdę zamknięcie tego właśnie zaworu określa początek tłoczenia - kąt wtrysku (podobnie jak w pompowtryskach), ten drugi przestawia tylko pierścień krzywkowy dlatego, że długość wyżłobienia pierścienia jest ograniczona, więc jego przesunięcie nie wyznacza kąta wtrysku tak jak jest to rozwiązane w pompach VP37.
  • Poziom 15  
    Tak rozwiązany, włożyłem inny nowy Ecu pompy! Tranzystor nie zmieniło!