Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka Blaupunkt IDC A09 przestała czytać po czyszczeniu

adasch 23 Sty 2011 04:04 1915 1
  • #1 23 Sty 2011 04:04
    adasch
    Poziom 10  

Cześć,

razem z fiatem stilo dostałem zmieniarkę IDC A09 Blaupunkt. Miała spore problemy z odczytem płyt, więc ją wyciągnęłam i stałem wacikiem kurz z soczewki. Pomogło więc wrzuciłem zmieniarkę do auta i o niej zapomniałem.

Po roku nawrzucałem płyt (tłoczone) z bajkami dla dzieci a wredota nie chce czytać. (płyty się zakręca zmieniarka jednak jej nie rozpoznaje i traktuje slot jako pusty. Sama mechanika itp działa bez uwag.

postanowiłem ponownie, przetrzeć soczewkę wacikiem - nie pomogło.

Rozebrałem ustojstwo, rozebrałem cały laser czyli nadajnik lusterko i soczewkę, wszystko przetarłem delikatnie wacikiem (było trochę czegoś szarego)

ale dalej nie chce działać. Zauważyłem też że soczewka chodzi agresywnie góra dół jednocześnie u góry opera się o płytę i ta nie może się rozkręcić. Wyciągnąłem nieco uchwyt płyty naciśnięty na silniczku, płyta się już kręci ale dalej nic się nie czyta.

Czy zmieniarkę czeka śmietnik czy da się ją jeszcze jakość przywrócić do życia?
    jest jakaś procedura ustawienia wysokości płyty względem lasera?

pozdrawiam

0 1
  • #2 23 Sty 2011 13:23
    adasch
    Poziom 10  

już wiem, że ją rozwaliłem

odkręciłem mechanizm soczewki od lasera, a to musi być kalibrowane względem siebie.

Pozdrawiam

0