Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kondensatory kupic do naprawy starych płyt głównych

theded 23 Sty 2011 11:56 2107 7
  • #1 23 Sty 2011 11:56
    theded
    Poziom 14  

Chcialbym kupic sobie zestaw kondensatoro w do naprawy starych plyt glownych. Zakupu dokonam w TME ale nie wiem jaki typ kondensatorow wybrac?
    W plycie glownej ktora chce zrobic potrzebuje 1 szt 2700uf 6,6v oraz 1 szt 1500uf 10v. Czy na prawde powinienem wymienic wszystkie polaczone kondensatory czy wystarczy ten spuchniety? Jaka lutownice kupic do tego? Obecnie mam tania lutownice o mocy 30w, ktora sprawdza sie srednio- chcialbym od razu zakupic sprzet potrzebny do wygodnego lutowania elektroniki oraz jaki grot. Mile widziany link z tme lub alledrogo.

Prosilbym aby ktos z doswiadczeniem w naprawach takich plyt glownych napisal ktore kondensatory sa czesto uzywane, a ktore zadziej ale warto miec w zapasie. Przejzalem kilka starszych plyt glownych i widze ze wartosci kondensatorow sie powtarzaja ale nie chcialbym pominac jakiegos przydatnego.

Naprawa kompow zamuje sie juz dosc dlugo ale puki co plyty ze spuchnietymi kondensatorami wymienialem na nowe z gwarancja jednak coraz czesciej zjawiaja sie klienci, dla ktorych koszt nowki jest zbyt duzy. W lutowani mam troche wprawy wiec mysle ze z wasza pomoca powinienem sobie poradzic. Z gory dzieki za pomoc.

0 7
  • Pomocny post
    #2 23 Sty 2011 12:00
    artaa
    Poziom 43  

Mają być low ESR, 105 C, i dobre jakościowo.
    Wymienia się wszystkie w danej gałęzi, lub po prostu wszystkie... (aby nie zgadywać czy jakiś jeszcze nie domaga). Do lutowania stacja lutownicza, jeśli masz kasę to kup taką z Hot Air.

0
  • #4 23 Sty 2011 12:38
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Jak już TME, to kondensatory: Link

0
  • #5 20 Lis 2012 17:38
    Blind6
    Poziom 8  

Podepnę się. Z tego co wyczytałem, to do lutowania kondensatorów odpowiedni będzie grot 1.2 mm, tylko nie wiem czy stożkowy, dłutowy czy może ścięty? Jeżeli ktoś by podał oznaczenie takiego grotu do stacji lutowniczej Zhaoxin 936A+ byłbym bardzo wdzięczny :)

0
  • #6 21 Lis 2012 14:40
    LightOfWinter
    Poziom 28  

theded napisał:
    http://allegro.pl/stacja-lutownicza-hot-air-yh-898bd-2w1-f-vat-i1418451150.html czy taka jest dobra? Nie chcialbym zeby sprzet przerosl moje umiejetnosci :P

Nie polecam tej lutownicy na gorące powietrze.
    Najtańszy gony polecenia sprzęt to Quick 706.
    np z tej aukcji :Quick 706

theded napisał:
    Co do kondnesatorow to znalazlem aukcje usera marc1n oraz takie w TME http://www.tme.eu/pl/katalog/kondensatory-105__c/d5cbdd661287f7e5eaeabddb5f7b9c91.html dobre?

Kondensatory z TME wyjdą drogo, polecam poszukać na allegro lub w innych sklepach internetowych np w Lispol.
    Jest dużo taniej.

0
  • #7 22 Lis 2012 14:28
    Blind6
    Poziom 8  

Odnośnie pytania o grot do lutowania kondensatorów na płytach głównych, zamieszczam wykaz:
    Jakie kondensatory kupic do naprawy starych płyt głównych
    Źródło obrazka: post użytkownika lucastg w temacie Opis - test Zhaoxin 936D - Stacja lutownicza

Który z tych grotów wybrać? Proszę o odpowiedz.

0
  • #8 22 Lis 2012 15:13
    LightOfWinter
    Poziom 28  

Witam

Nie powinieneś się "podpinać" pod temat innego użytkownika bo robi sie bałagan.

Polecił bym grot 900M -T- 3.2D.
    Ponieważ ma największą powierzchnię do transportu ciepła - największą końcówkę.
    A żeby wyjąć kondensator z płyty która ma 6 i więcej warstw potrzeba sporo ciepła.

Grotem w kształcie szpica będzie Ci dużo trudniej dostarczyć wystarczająco ciepła żeby wylutować stary kondensator. Nie wspominając o oczyszczeniu dziur z cyny przed wstawieniem nowego.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo