Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naped Grand Vitara z 1998 2,0l 16v - stuki przy napędzie 4H

23 Sty 2011 12:17 4548 7
  • Poziom 10  
    Proszę o pomoc!. Jestem nowym użytkownikiem Suzuki Grand Vitara z 1998 r z silnikiem 2.0L 16v typ J20A. W czasie jazdy z napędem 4H przy wyjściu ze skrętu w lewo słychać mocne stuki w prawym kole, co to może być?
    Bardzo proszę o pomoc.
  • Moderator na urlopie...
    Najprawdopodobniej przegub (prawy przód). Wymienić - nie ma możliwości naprawy.
  • Poziom 10  
    Witam
    Dziękuję z góry z pomoc. Czy no możliwe żeby był to przegub, czasie prostowani kół po skręcie w lewo słychać trzask takie głuche uderzenie, ale potarzam tylko przy wyjściu z zakrętu w lewo i przy ustawieniu napędów na 4H. Nic takiego nie słychać przy prostowaniu kół z zakrętu w prawo ?. Może to łożysko dyferencjału (cyfra) lub półoś, ale nie wiem co i jak to sprawdzić dokładnie. Mam obawy przed oddaniem go do mechanika wokół mnie to tylko domorośli a do serwisu w Krakowie to pewnie zedrą zemnie jak …. Może mógłbyś coś więcej powiedzieć lub zasugerować. Bardzo dziękuję!
    brotter
    :D:?:
  • Poziom 10  
    Witam
    Problem rozwiazany. Wymienilem przeguby oba lewy i prawy z półosiami udało mi się kupić na rynku wturnym za niewielkie pieniądze. Stuków niema autko jeździ suuuuuper.
    Dzieki za pomoc.
  • Poziom 10  
    witam
    stuki będą nadal - naprawiam taki samochód przyczyna leży w przednim moście -tylko serwis wie jak to usunąć. :}
  • Moderator na urlopie...
    mirek2601 napisał:
    witam
    stuki będą nadal - naprawiam taki samochód przyczyna leży w przednim moście -tylko serwis wie jak to usunąć. :}

Chyba przeczytałeś tylko główny post - zastanów się, bo jednak da się rozwiązać problem bez servisu!
  • Poziom 10  
    Witajcie wymieniacze.
    W temacie przegubów - wole regenerowany -przez profesjonała firmę niż badziew używany - wykopany z pokrzyw.
    Jeśli nadal będziesz miał stuki napisz. :)
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich temat rozwiązany wymieniłem przeguby razem z przednim mostem na regenerowane. po 8 tys. km wszystko jest narazie wporządku.:D