Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Założenie hasła -ruter :Hercules WiFi Router 802.11G

23 Sty 2011 13:18 4259 11
  • Poziom 24  
    Witam posiadam ruter : Hercules WiFi Router 802.11G (Router_802.11G-54)
    link: http://www.hercules.com/uk/wifi/bdd/p/32/hercules-wifi-router-802-11g-router_802-11g-54-/
    wraz z wifi station :Hercules WiFi USB 802.11G (HWGUSB2-54)
    link : http://www.hercules.com/uk/wifi/bdd/p/28/hercules-wifi-usb-802-11g-hwgusb2-54-/
    oraz oprogramowanie do nich po angielsku ale ponieważ tego nigdy nie robiłem (teraz działają bez haseł) nie chcę czegoś zepsuć-nie wiem gdzie wpisać hasło . Ruter jest podłączony do 1-go kompa za pomocą przewodu sieciowego a do drugiego przez wi-fi statoin na USB .
    Dołączam screen ?
    Czy tu wpisuje się hasło (na ruter?)
    A gdzie wpisuje się na komputerze?
  • Moderator - Komputery Serwis
    To jest ekran logowania do interfejsu zarządzania tym urządzeniem. Guzik change password zapewne służy do zmiany domyślnego hasła logowania na inne, ale pewnie bardziej Tobie chodzi o zabezpieczenie sieci bezprzewodowej, żeby sąsiedzi nie mogli z niej korzystać... To nie to samo hasło.
  • Poziom 24  
    Tak dt1 dokładnie o to chodzi.
  • Poziom 11  
    Jezeli chodzi ci o zabezpieczenie sieci wifi to musisz sie zalogowac na router czyli trzeba wklepac haslo do interfejsu. (pewnie jest podane na gdzies w instrikcji albo na spodzie urzadzenia) Jesli otwozysz interfejs szukaj zakladki wireles i security nastepnie trzeba wybrac typ za zabezpieczenia proponuje WPA2 mixed (wymagane haslo do wpisania od 8 do 63 znakow) . Zatwierdzic i zostaje konfiguracja laptopa. :)
    Domyślnego hasła nie musisz szukać w instrukcji. Jest podane na obrazku i jest to wyraz password. Jeśli nie zadziała to musisz przywrócić ustawienia fabryczne i skonfigurować router raz jeszcze.
  • Poziom 24  
    Konkretnie ,chodzi mi o to ,czy w w/w Miejsce należy wpisać hasło aby zabezpieczyć internet bezprzewodowy( domyślne hasło jak napisano widać)
    Nie, to jest jedynie hasło do zarządzania routerem.
    Tak jak napisał kolega lukaszobal wcześniej, w panelu zarządzania, do którego się dostajesz można skonfigurować zabezpieczenia. Szukaj w sekcji Wireless/Security czegoś, co da się ustawić na WPA PSK lub WPA2-PSK. Jeśli nie uda Ci się, to wrzuć zrzut ekranu po zalogowaniu się na router, poszukamy razem :)
  • Poziom 24  
    Witam,chyba znalazłem,ale chcę się upewnić podaję zrzut poniżej
    Wtedy zabezpieczone będzie hasłem tylko wi-fi a po kablu będzie normalnie ? Czy tak?
    Czy parametry Security level i WPA są OK?- wpisać hasło i gotowe?
    Dokładnie tak :) Na kablu hasła oczywiście nie będzie.
  • Poziom 24  
    Dzięki ;działa, tylko jest jeden problem ; Na kompie podłączonym do wi-fi za kazdym razem po włączeniu należy włączyć usługę :Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej. Jak to zrobić ,aby komputer pamiętał ustawienia i hasło po każdorazowym włączeniu?
    Znalazłem temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1669133.html
    Zastosuje to i napiszę o wynikach .

Jeszcze jedno pytanie:
    Czy trzeba też założyć hasło no ruter (zarządzanie Ruterem)?
    Domyślnie routerem można zarządzać tylko z sieci wewnętrznej, więc jeśli ufasz wszystkim użytkownikom tej sieci - to możesz tak zostawić. Natomiast ustawienie takiego hasła w niczym nie zaszkodzi.

Co do konfiguracji zerowej sieci bezprzewodowej możesz wejść w start -> uruchom -> services.msc, tam znaleźć tą usługę, i ustawić w niej sposób uruchamiania na automatyczny. Jeśli będzie nadal wyłączana to znaczy, że masz zainstalowane oprogramowanie do Twojej karty sieciowej, które wyłącza tą usługę, a konfiguracja sieci odbywa się za pomocą innego oprogramowania. Najczęściej ikona od niego będzie gdzieś koło zegarka. Jeśli unieruchomi się to oprogramowanie (odinstaluje, wywali z autostartu lub wyłączy usługę z nim związaną) to wtedy zerowa konfiguracja microsoftu (zakładając jej uruchamianie w trybie automatycznym) będzie już działać bez przeszkód.
  • Poziom 24  
    Dzięki ostatnie posty rozwiązały sprawę - konfiguracja zerowa na auto-windows do konfiguracji sieci bezprzewodowej ;wszystko działa (hasełko jest) ;DZIĘKI :D