Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Eolo Star - spadek ciśnienia instalacji

23 Sty 2011 13:39 9959 3
  • Poziom 10  
    Witam,

Mam następujący problem. Po powrocie z urlopu, piec przywitał mnie kodem błędu 10 (zbyt niskie ciśnienie w instalacji). Akceptowalny zakres ciśnienia to 0,5 - 3 bar.
    Zainstalowany zawór bezpieczeństwa to zawór 3 bar. Przy próbie zwiększenia ciśnienia ciśnienie zwiększa się do 0,5 bar'a (co wystarcza do załączenia się pieca), jednak powyżej tego, woda zaczyna się wylewać. Domyślam się, że zawór nie przepuszcza wody dalej.
    Zauważyłem także, że z ujścia woda, choć bardzo powoli, kapie. To mogło spowodować spadek ciśnienia poniżej 0,5 bar'a w trakcie mojej nieobecności i w efekcie wyłączenie się pieca.

Stawiam, że uszkodzony jest zawór, ale chciałbym się dowiedzieć czy przyczyna może leżeć gdzie-indziej? Zaznaczam, że nie sprawdzałem ciśnienia w naczyniu ekspansyjnym.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 16  
    Jeżeli z zaworu bezpieczeństwa cieknie przy tak małym ciśnieniu - to na pewno jest on do wymiany, ale jest to wynikiem tego że od pewnego czasu dopuszczasz wodę do instalacji bo ciągle jej brakowało, a przyczyną jest brak powietrza w naczyniu przeponowym.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź, aczkolwiek ten scenariusz nie do końca pasuje, ponieważ wody dopuszczałem raz w roku, zawsze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.
    Tak czy tak, muszę się umówić na przegląd pieca.
    Jeszcze raz dziękuję za wkład w rozwiązanie problemu.
  • Poziom 10  
    Problem został rozwiązany, jednakże pozwolę sobie opisać co było przyczyną usterki gdyby ktoś miał podobny problem.

W moim przypadku należało przeczyścić długą igłą manometr, który zaszedł kamieniem i przestał wskazywać poprawnie ciśnienie. Obeszło się bez wymiany.

Pozdrawiam,

Adam