Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

QASHQAI-jak odpowietrzyć układ cieczy,nie działa ogrzewanie

1 ptyś 23 Sty 2011 14:19 5303 4
  • #1 23 Sty 2011 14:19
    1 ptyś
    Poziom 8  

Witam,kupiłem nissana qashqaia i wymieniłem mu płyn w chłodnicy,odpowietrzyłem uklad odpowietrznikiem przy termostacie,wiecej odpowietrzników nie znalazłem,jest to silnik 1.5 DCI z manualną klimą.Przy ciepłym silniku jeden wąż który idzie od silnika do nagrzewnicy jest ciepły a drugi letni.Przy ciepłym silniku na postoju nie ma ogrzewania,leci zimne powietrze,ale jak dodam gazu to juz leci ciepłe i nie wiem co moze byc przyczyną? Nie wiem jak było wcześniej przed wymianą. Po wymianie płynu zrobiłem ok 500-600km i nic to nie zmieniło z ogrzewaniem.Jak ktoś wie co moze być przyczyną braku ogrzewania na postoju to prosze o pomoc. Pozdrawiam

• #2 23 Sty 2011 14:23
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź czy nie ma jeszcze na chłodnicy odpowietrznika. Odpal auto, połowa gazu, i tak trzymać na postoju aż włączy się wentylator na chłodnicy.

• #3 23 Sty 2011 15:03
    robertnov
    Poziom 20  

Czy przed wymianą płynu było ogrzewanie?Wymieniłeś płyn w chłodnicy czy całym układzie?Jeśli ogrzewanie wcześniej było dobre to obecnie masz zapowietrzoną nagrzewnicę,świadczy o tym różnica temperatur przewodów do i z nagrzewnicy.

• #4 23 Sty 2011 16:27
    1 ptyś
    Poziom 8  

Witam,na chłodnicy odpowietrznika nie ma,juz to sprawdzałem,na gazie tez trzymałem do właczenia sie wentylatora i nawet stawałem na stromej górce przodem do góry bo ktoś mi tez powiedziałze że to może pomorze,ale nic nie pomogło.

• #5 23 Sty 2011 16:35
    superservice
    Poziom 8  

Otwierasz maskę, auto odpalone. Trzymasz tak na 3 tys. obrotów, włączasz nawiew na 4 i maks ciepło czekasz aż włączy się wentylator. Czekasz dalej 5 min. Po wszystkim gasisz auto i odkręcasz bardzo delikatnie korek od zbiorniczka płynu chłodniczego (w rękawiczkach i bardzo powoli) ! z anciskiem na powoli. pocem operację robisz ponownie. pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME