Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzielenie Internetu Radiowego. Pomocy...

23 Sty 2011 14:30 1176 2
  • Poziom 2  
    Witam. Mam taki problem chciałbym podzielić internet radiowy który do połączenia wykorzystuje PPPoE i każdy użytkownik posiada indywidualny mac adres. Zakupiłem 2 urządzenia AP PLANET WAP-4033 i Router EDIMAX BR-6202Wg.

1. AP PLANET Ustawiam w nim IP do łączenia się z nim 192.168.2.2. Łącze z anteną zewnętrzną która znajduje się na dworze, ustawiam w nim mac który był przypisany do mojej karty radiowej i włączam przydzielanie adresów DHCP.

2. Kolejno zabieram się za ustawienia ROUTERA standardowo ma ustawione IP 192.168.2.1 więc nic w nim nie zmieniam. Ustawiam w nim PPPoE które udostępnia mi mój dostawca internetu.

3. Łącze AP PLANET (wtyka LAN gdyż tylko ta jedna w nim jest) z ROUTEREM (wtyka WAN).

Nie wiem co robię źle gdyż ciągle nie mam internetu. Proszę o pomoc.

Do Admina podobne wątki są na forum czytałem je ale żaden nie odzwierciedla mojego problemu. Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Witam
    Może nie do końca zrozumiałem, ale IP WAN nie może być z tej samej puli co LAN inaczej jeśli dostawca Internetu to np. 192.168. ..... to LAN (DHCP) Routera musi być z innej np. 10.0.x.x

pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Przede wszystkim proponuję najpierw zrobić połączenie AP -> PC i zobaczyć czy będziesz miał internet. Jeśli tak to dopiero konfiguruj router (musisz dać inną pulę IP, tak jak radzi netotron).