Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka amica PA4510B421 mruga lampka pracuje

gosia maks 23 Sty 2011 15:22 3741 9
  • #1 23 Sty 2011 15:22
    gosia maks
    Poziom 9  

Mam problem z pralką amica PA4510B421 podczas prania przed wypompowaniem wody przerwała pracę. Teraz cały czas mruga lampka "pracuje" (czerwona) nie da się jej zresetować, przytrzymanie przycisku "start" nie daje efektu - nie chce przejść w stan gotowa. Wcześniej od jakiegoś czasu pralka miała problem z wypompowaniem wody, ale czasami skutkowało przekręcenie programatora na "0" a następnie na ostatni program

0 9
  • #2 23 Sty 2011 16:28
    wojciech zegarowski
    Poziom 13  

w spisie schematy jest tryb serwisowy , zastosuj go powinien program się zresetować

1
  • #3 23 Sty 2011 16:32
    artfik
    Poziom 23  

Witam odkręć filtr wyczyść może byc jakaś skarpetka w wężu między zbiornikiem a pompą trzeba to sprawdzic ,mogło to spowalniać wypust wody.odkręć 2 srubki po bokach na dole i śrubokrętem odchyl obudowę będziesz mial wszystko jak na dłoni i nie moze być wody na podstawie pralki

0
  • #4 23 Sty 2011 20:21
    gosia maks
    Poziom 9  

Mąż już wszystko sprawdził. Dokończyliśmy pranie, zrobiliśmy test serwisowy. Mąż przeczyścił zawór przesterowania. Po puszczeniu kolejnego prania pobrała tyle wody, że zaczęło wylewać się drzwiczkami. Z tego co sprawdziliśmy to chyba jest coś z zaworem przesterowania albo z płytką. Teraz nie chce ruszyć w ogóle. Nie chce sie dać wprowadzić w tryb serwisowy. Co robić?

0
  • #5 23 Sty 2011 20:55
    Trull
    Poziom 28  

Prawdopodobnie zapchany jest prestat. Znajduje się on nad grzałką pod pokrywą osłaniającą pompę spustu. Jest to kawał gumy uformowany w kształcie fajki. Niech mąż zdejmie go i udrożni otwór wychodzący ze zbiornika oraz samą fajkę prestatu.

0
  • #6 23 Sty 2011 21:09
    gosia maks
    Poziom 9  

Dziękuję za informację - jutro mąż to sprawdzi.

0
  • #7 02 Lut 2011 12:26
    krzysiek_pap
    Poziom 10  

Przelana woda może być wynikiem zatkanego wężyka prestostatu natomiast problem z pompowaniem wody może być taki iż te pralki mają dość słabe pompy u mnie po trzech latach prania musiałem wymienić pompkę miała luzy na wirniku. Po wymianie pompy problemy z pompowaniem ustały.

0
  • #8 23 Lut 2011 20:38
    Pawel10232
    Poziom 2  

Witam wszystkich mam amice PC5580B425 i poważny problem pralka odpompowuje raz po pobraniu wody potem buczy muszę puszczać wodę spustem i ruszy az do następnego odpompowywania czyściłem całą pompę wyciągałem rozebrałem nic węże drożne czego w niej szukać z góry dziękuje za pomoc.

0
  • Pomocny post
    #9 23 Lut 2011 21:17
    inż81
    Poziom 16  

Sprawdź kubek hydrostatu i wymień pompę.

0
  • #10 14 Kwi 2011 18:09
    gosia maks
    Poziom 9  

Dziękuję za wszystkie porady. Okazało się, że musieliśmy wymienić pompkę i wysypał się program

0