Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Stilo 1,6 16V brak mocy

23 Jan 2011 17:08 5576 5
  • Level 9  
    co może być za przyczyna że w moim fiacie który kupiłem jest brak wysokich obrotów ma tylko 3500/min i nic więcej .Pokazuje że jest uszkodzony mapsensor ale wymieniłem na nowy i jest to samo .
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Moderator of Cars
    Sprawdź dokładnie czy błąd MAP-Sensora jest spowodowany brakiem sygnału czy wartością zbytnio odbiegającą od oczekiwanej. W drugim przypadku - jeśli podciśnienie będzie niższe od oczekiwanego - szukaj nieszczelności w układzie dolotowym.
    Powtarzam to przy każdej okazji - błąd jakiegoś czujnika wcale nie musi oznaczać jego uszkodzenia. Mimo rozbieżności odczytu względem wartości oczekiwanej może to być prawidłowa wartość a przyczyną rozbieżności może być usterka mechaniczna.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Moderator on vacation ...
    A użyłeś do tego sprzętu diagnostycznego (kasowanie błędów/programowanie) ??? Inaczej działał nie będzie- mimo iż sprawny.
  • Level 9  
    błędy wykasowałem bo pierwszy to był brak sygnału na czujniku wałka rozrządu więc założyłem drugi i już nie pokazuje ale założyłem też drugi mapsensor i jest to samo a na innym mapsensorze to wcale nie chciał zapalić, a jak można sprawdzić ten mapsensor żeby jego wyeliminować
    a czy to może być złe ustawienie koło wałka rozrządu na mapsensorze bo je zdejmowałem .
  • Moderator on vacation ...
    Kolego sprawdż nagar w kolektorze ssącym (może też być pomiędzy głowicą a kolektorem ssącym), podciśnienia, rozrząd (oczywiście może być przyczyną problemów) i przewód elektryczny do czujnika (MAP sensora). Jeśli to wszystko jest w porządku, to kasujesz błędy (dobrym testerm- może egzaminer?) i musi działać. Na razie nie mam innych pomysłów, jeśli mi się coś przypomni to napiszę, ale już podpowiedziałem wiele i mam nadzieję, że po wykonaniu w/w będzie ok. Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Witam
    Już po wszystkim , uszkodzony był komputer na silniku i sonda za katalizatorem ale kolega go ożywił i naprawił i auto odzyskało moc i wigor