Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Stilo 1,6 16V brak mocy

tadzio1968 23 Jan 2011 17:08 5792 5
Wago
 • #1
  tadzio1968
  Level 9  
  co może być za przyczyna że w moim fiacie który kupiłem jest brak wysokich obrotów ma tylko 3500/min i nic więcej .Pokazuje że jest uszkodzony mapsensor ale wymieniłem na nowy i jest to samo .
 • Wago
 • #2
  tzok
  Moderator of Cars
  Sprawdź dokładnie czy błąd MAP-Sensora jest spowodowany brakiem sygnału czy wartością zbytnio odbiegającą od oczekiwanej. W drugim przypadku - jeśli podciśnienie będzie niższe od oczekiwanego - szukaj nieszczelności w układzie dolotowym.
  Powtarzam to przy każdej okazji - błąd jakiegoś czujnika wcale nie musi oznaczać jego uszkodzenia. Mimo rozbieżności odczytu względem wartości oczekiwanej może to być prawidłowa wartość a przyczyną rozbieżności może być usterka mechaniczna.
 • Wago
 • #3
  zeimp
  Moderator on vacation ...
  A użyłeś do tego sprzętu diagnostycznego (kasowanie błędów/programowanie) ??? Inaczej działał nie będzie- mimo iż sprawny.
 • #4
  tadzio1968
  Level 9  
  błędy wykasowałem bo pierwszy to był brak sygnału na czujniku wałka rozrządu więc założyłem drugi i już nie pokazuje ale założyłem też drugi mapsensor i jest to samo a na innym mapsensorze to wcale nie chciał zapalić, a jak można sprawdzić ten mapsensor żeby jego wyeliminować
  a czy to może być złe ustawienie koło wałka rozrządu na mapsensorze bo je zdejmowałem .
 • #5
  zeimp
  Moderator on vacation ...
  Kolego sprawdż nagar w kolektorze ssącym (może też być pomiędzy głowicą a kolektorem ssącym), podciśnienia, rozrząd (oczywiście może być przyczyną problemów) i przewód elektryczny do czujnika (MAP sensora). Jeśli to wszystko jest w porządku, to kasujesz błędy (dobrym testerm- może egzaminer?) i musi działać. Na razie nie mam innych pomysłów, jeśli mi się coś przypomni to napiszę, ale już podpowiedziałem wiele i mam nadzieję, że po wykonaniu w/w będzie ok. Pozdrawiam.
 • #6
  tadzio1968
  Level 9  
  Witam
  Już po wszystkim , uszkodzony był komputer na silniku i sonda za katalizatorem ale kolega go ożywił i naprawił i auto odzyskało moc i wigor