Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek w fordzie mondeo 1997

-=[OLO]=- 16 Paź 2004 22:29 3857 18
  • #1 16 Paź 2004 22:29
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

Centralny zamek w fordzie mondeo 1997 przestał nagle działać, sterownik i siłowniki są sprawne, przekładałem do grugiego mondeo ze sprawnym zamkiem centralnym i tam wszystko działa. Niby wszystko jest sprawne a jednak nie działa, co to może być ???

0 18
  • #2 17 Paź 2004 07:44
    mariusz

Poziom 15  

A sprawdzałeś bezpieczniki?
    W Mondeo jest osobny bezpiecznik od centralnego.
    Podpowiem tylko, że troszkę trudno go znaleźć.
    Potrzeba trochę ekwilibrystycznych zdolności, bądź troszkę rozebrać coś.
    Pozdrawiam.
    Jak nie będziesz mógł znależć to podam ci konkretnie gdzie on jest.

0
  • #3 17 Paź 2004 13:41
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

To powiedz mi gdzie jest ten bezpiecznik bo szkodz żebym rozbierał całe auto na części. :)

Dodam jeszcze że byłem z autem w serwisie forda trzymali mi auto przez 6 godzin podłączali komputery i stwierdzili że jest wszystko dobże i nikt nie wie czemu nie działa :?

0
  • #4 17 Paź 2004 14:24
    Krist0
    Poziom 23  

Witam !!!.

Bezpiecznik odpowiedzialny za centralny zamek to prawdopodobnie F25

Nie zaszkodzi też sprawdzić bezpiecznika F32.

Pozdrawiam :) .

0
  • #5 17 Paź 2004 19:40
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

No fajnie tylko F25 i F32 nic mi nie mówi :(

0
  • #6 17 Paź 2004 21:05
    CAMARENA
    Poziom 23  

w fordach często gniją kable w okolicach przednich foteli.jeśli to nie bezpiecznik to trzeba rozpruć wiązki i dokładnie oglądnąć łączenia kabli

0
  • #7 17 Paź 2004 23:58
    mariusz

Poziom 15  

Bezp. od centr. znaj. się w puszce bezp. ale od "tyłu", tzn. nie tam gdzie są wszystkie bezp. ale tam gdzie doprowadzane są kable (wtyki).
    Lecz zdarza się, że gniją kable zasilania. Wiązka biegnie od tablicy bezpieczników do siłowników pod wykładziną. Dostęp do niej nie jest trudny. Najczęściej gniją kable umiejscowione mniej więcej tam, gdzie trzyma lewą nogę w pozycji spoczynkowej kierowca.
    Pozdrawiam.

0
  • #8 18 Paź 2004 01:45
    Krist0
    Poziom 23  

olo5000 napisał:
    No fajnie tylko F25 i F32 nic mi nie mówi :(

To jest symbol bezpiecznika.

Znajduje się on prawdopodobnie w skrzynce bezpiecznikowej wewnątrz kabiny, po stronie pasażera.
    Tam też jest wejście Data Link.

0
  • #9 18 Paź 2004 09:52
    lukin
    Poziom 12  

Odlacz na chwile akumulator i zaprogramuj ponownie pilot kluczyka>

0
  • #10 18 Paź 2004 18:15
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

Krist0 napisał:

"Znajduje się on prawdopodobnie w skrzynce bezpiecznikowej wewnątrz kabiny, po stronie pasażera.
    Tam też jest wejście Data Link."

U mnie bezpieczniki znajdują się po lewej stronie (po stronie kierowcy)

niestety mam opis do nich tylko po niemiecku (niemieckiego nie znam ani trochę :oops: )

Sprawdziłem jednak wszystkie bezpieczniki miernikiem i wszystkie są sprawne. Teraz zajmę się sprawdzaniem tej "gnijącej wiązki"

Pozdrawiam :!:

0
  • #11 18 Paź 2004 18:37
    Krist0
    Poziom 23  

olo5000 napisał:
    Krist0 napisał:

"Znajduje się on prawdopodobnie w skrzynce bezpiecznikowej wewnątrz kabiny, po stronie pasażera.
    Tam też jest wejście Data Link."

U mnie bezpieczniki znajdują się po lewej stronie (po stronie kierowcy)

Dlatego użyłem zwrotu prawdopodobnie, ponieważ wiem o wersji angielskiej :wink: .

Co do bezpieczników, to powinny być właśnie takie oznaczenia: "F".

0
  • #12 19 Paź 2004 02:43
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

U mnie są 34 bezpieczniki oznaczone literą R, widocznie mam jakąś dziwną wersję :wink: :)

0
  • #13 20 Paź 2004 15:18
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

mariusz napisał:
    Bezp. od centr. znaj. się w puszce bezp. ale od "tyłu", tzn. nie tam gdzie są wszystkie bezp. ale tam gdzie doprowadzane są kable (wtyki).
    Lecz zdarza się, że gniją kable zasilania. Wiązka biegnie od tablicy bezpieczników do siłowników pod wykładziną. Dostęp do niej nie jest trudny. Najczęściej gniją kable umiejscowione mniej więcej tam, gdzie trzyma lewą nogę w pozycji spoczynkowej kierowca.
    Pozdrawiam.

Od tyłu na skrzynce bezpieczników są tylko wtyczki i pudełko które wydaje dziwne dźwięki jak się zapomni wyłączyć światła, nie widać tam niczego więcej

Wygląda na to że wiązka też jest OK, a skoro już się do niej dostałem zaizolowałem ją dodatkowo na przyszłość.

Nie zmienia to jednak faktu że zamek centralny nadal nie działa :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

0
  • #14 20 Paź 2004 16:00
    Krist0
    Poziom 23  

Witam.

Czy znalazłeś w ogóle tą drugą skrzynkę bezpiecznikową ?.

Jaka jest pojemność tego silnika ?.

0
  • #15 20 Paź 2004 17:45
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

Krist0 napisał:
    Witam.

Czy znalazłeś w ogóle tą drugą skrzynkę bezpiecznikową ?.

Jaka jest pojemność tego silnika ?.

Jaką drugą skrzynkę bezpiecznikową ?????

Jest to 1.8 Turbo Diesel (kombi)

0
  • #16 20 Paź 2004 17:48
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

Są dwie skrzynki z bezpiecznikami:

1. Pod maską w komorze silnika

2. Pod kierownicą wciska się czarny przycisk i wyskakuje skrzynka z bezpiecznikami.

3. ?????? czy jest jeszcze jakaś inna skrzynka ?????

0
  • #17 20 Paź 2004 18:44
    Krist0
    Poziom 23  

olo5000 napisał:
    Są dwie skrzynki z bezpiecznikami:

1. Pod maską w komorze silnika

2. Pod kierownicą wciska się czarny przycisk i wyskakuje skrzynka z bezpiecznikami.

3. ?????? czy jest jeszcze jakaś inna skrzynka ?????

Tak, są dwie.

Chodziło oczywiście o tą pod kierownicą.

Jaki jest stan tej skrzynki - patrz styki ?.

Jeżeli wyeliminujemy wszystkie połączenia, to zostaną tylko kable.

0
  • #18 26 Paź 2004 18:53
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

Jak na moje niezbyt fachowe oko to stan skrzynki i styków jest idealny, ale na wszelki wypadek porozłączałem wszystko i przeczyściłem niestety bez efektu :( . Może ma ktoś jakiś schemat do takiego zamka ( jakie kolory kabli gdzie idą, jakie napięcia gdzie powinny być a gdzie nie powinno być itd. ). Być może za centralny zamek odpowiedzialny jest któryś z przekaźników, jeśli tak to który ???

Pozdrawiam :)

0
  • #19 25 Lip 2009 14:33
    sewerynxp
    Poziom 1  

Chciałbym bardzo podziękować autorowi pomysłu . Po wyjęciu bezpiecznika , który jest po stronie kierowcy w miejscu gdzie trzymamy nogi (tuż nad nimi ). Jest tam mała skrzynka bezpieczników i ponieważ nie wiedziałem dokładnie który jest od centralnego zamka to wyjąłęm po kolei każdy i włożyłem spowrotem. Po czym zaprogramowałem według instrukcji . Wszystko działa jak trza i jestem, bardzo zadowolony - dżiękuje . Forum Forda Rządzi :) Pozdrawiam

1