Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Katoda Revoltec, przeróbka

Pasiu94 23 Sty 2011 17:40 4016 18
  • #1 23 Sty 2011 17:40
    Pasiu94
    Poziom 7  

Dużo czytałem w necie i znalazłem jeden artykuł na bodajże tym forum, związany z moim problemem. Otóż, chciałbym przerobić katodę Revoltec, tak abym mógł ją podłączyć do kontaktu, ponieważ chcę oświetlić sobie część mebli. I tutaj kieruję do szanownych forumowiczów pytanie: jak wykonać taką operację. W tym artykule, który znalazłem wiele rzeczy było dla mnie niejasne, więc postanowiłem założyć nowy temat. Planuję także oświetlić wnętrze komputera ale wtedy podepnę katodę do zasilacza, bo z tym bez problemu dam sobie radę. Najbardziej interesuje mnie właśnie przeróbka katody na taką do kontaktu. Pozdro :)

Tutaj są katodki: (ja planuję podłączyć niebieskie ale o szczegół :P)

Robię takie coś z kolegą który prosił mnie abym zapytał się na forum czy jego zasilacz 12v 230 W wytrzymie?

A tak bym to widział między innymi przy komputerze:
    Link

• Pomocny post
    #2 23 Sty 2011 22:53
    JaJeCkO777
    Poziom 15  

kupujesz najtańszy zasilacz komputerowy jaki znajdziesz (ja znalazłem kiedyś za 5 zł :D) w złączy ATX łączysz zielony i czarny kabel (most kujesz) dzięki temu jak zasilacz będzie podłączony do sieci i go włączysz to będzie dawał napięcie podłączasz to wszystko i sie masz oświetlenie :D
    albo jak masz kompa blisko to przeciągasz kable (te z molexa) i podłączasz je pod katody

• #3 24 Sty 2011 09:16
    Pasiu94
    Poziom 7  

Ale jak gdzieś czytałem ze trzeba uciąć te czerwone kabelki, bo one są do włącznika/wyłącznika i resztę kabli jakoś montowało się w wtyczce i takie coś można było wsadzić do kontaktu. Czy taka wersja jest możliwa?

• #4 24 Sty 2011 11:56
    Karaczan
    Poziom 39  

Nie, w kontakcie masz za male napiecie by katody zaswiecily :P
    Inwerter przerabia 12v na ok 600v.
    Wiec bez niego sie nie obejdzie.
    Kazdy zasilacz o napieciu 12v i pradzie ok 1A spokojnie uciagnie te katody.

• #5 24 Sty 2011 17:05
    Pasiu94
    Poziom 7  

Byłoby jeszcze jedno rozwiązanie mojego problemu: mam w miarę mocny zasilacz, 500W więc chyba 4 katody bo na nim uciągnął. Więc kupiłbym jakieś rozgałęzienia i podpiął bym je do kompa, żebym mógł podłączyć więcej katod. A kabelki od katod bym sobie przedłużył do około metra. Tylko czym mam je przedłużyć, kablem miedzianym?

• Pomocny post
    #6 24 Sty 2011 17:10
    Karaczan
    Poziom 39  

Wejscie zasilania do invertera mozna bezpiecznie przedluzac.
    Wyjscie wysokiego napiecia juz nie specjalnie.
    A jaki masz zasilacz? Bo bez przesady z tymi Watami :P
    Zestaw dlugich, podwojnych katod bierze ok 8W.

• #7 24 Sty 2011 17:51
    Pasiu94
    Poziom 7  

Tracer Highlander 500W to jest mój zasilacz. A tutaj to co na nim pisze :

Mam też do dyspozycji stary zasilacz 230W więc mogę jego podłączyć do kontaktu i do niego podłączyć katodki :D

Aha i czy mógłbyś mi napisać jak nazywa się ta część w zasilaczu co musiałbym ją dokupić żebym mógł podłączyć więcej katod.

Dodano po 26 [minuty]:

Katoda Revoltec, przeróbka jaką nazwę ma ta część?

• #8 24 Sty 2011 17:54
    gwidon997
    Poziom 24  

Potrzebujesz rozgałęźnika Molexa. Tak na marginesie twój zasilacz to złom który do niczego się nie nadaje.

• #9 24 Sty 2011 20:38
    JaJeCkO777
    Poziom 15  

gwidon997 napisał:
    do niczego się nie nadaje.

a ja się z tobą nie zgodzę. dzięki takiemu zasilaczowi można mieć w domu fajerwerki :D

przedłóż kable od molexa i podpinaj. ale najpierw wymień zasilacz :)

• #10 25 Sty 2011 18:03
    Pasiu94
    Poziom 7  

Dzięki za wszystkie rady. Jak coś zrobię i będzie to świeciło to się pochwalę :D

P.S Na razie nie mam kasy na zasilacz.

Aha jeszcze jedno pytanko, bo nie chcę zakładać nowego tematu. Gdzie kupię takie coś jak Inwerter SOUNDACTIVE Katoda Revoltec, przeróbka albo coś podobnego o takim samym działaniu.

• #11 24 Kwi 2011 00:46
    mosino
    Poziom 9  

pomogę ci jak masz prostownik do samochodu lub motoru to podłącz do niego ponieważ prostownik zmienia cały czas swoje napięcie ja też tak robiłem

• #12 24 Kwi 2011 13:10
    maras2003
    Poziom 29  

Mosino, o czym Ty piszesz?
    Prostownik nie daje napięcia 12v (tylko nieco wyższe). Poza tym jest to prąd bez filtracji.
    A do podłączenia katod tak czy siak potrzebujesz inwerter.

• #13 24 Kwi 2011 13:23
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Kupujesz zasilacz impulsowy 12V/2 lub 3A. Mały jest, wpinasz bezpośrednio do gniazdka. Ceny 25-40zł.
    Jedynie co, to musisz zmienić wtyczkę i prawidłowo + i - podłączyć.

• #14 24 Kwi 2011 14:42
    mosino
    Poziom 9  

wiem o czym wy mówicie ale ja zapomniałem dodać żeby bezpiecznik na mniejszy wtedy w prostowniku zmienić

• #15 24 Kwi 2011 14:51
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

mosino napisał:
    wiem o czym wy mówicie ale ja zapomniałem dodać żeby bezpiecznik na mniejszy wtedy w prostowniku zmienić

Jednak nie wiesz o czym się tu pisze. Prostownik do ładowania akumulatorów nie nadaje się do zasilania elektroniki.
    Do elektroniki musi być napięcie dobrze odfiltrowane i posiadać wartość na jaką jest przewidziany odbiornik. Czyli jak inverter ma być zasilany napięciem 12V, to musi to być 12V +/- 5%. A taki prostownik przy małym obciążeniu jak dołączy się pojemność, to potrafi dać nawet 15V i to napięcie źle odfiltrowanego lub czasem nawet nie ma tam prostownika pełnokresowego, a jedyne połówkowy.

• #16 24 Kwi 2011 17:40
    maras2003
    Poziom 29  

Warto dodać że niektóre prostowniki dają równe 12v - bo są zrobione właśnie z zasilaczy impulsowych 12v :) Ale to zupełnie skrajność, raczej nie służą do ładowania tylko do podtrzymania napięcia w zimie (przynajmniej tak są reklamowane)

A co do "SoundActive" - z tego co czytałem to nie koniecznie będzie to działać na katodach.

@down, ciekawe czym nas jeszcze zaskoczysz. Prostownik służy właśnie do ładowania akumulatora. Na wyjściu ma wyższe napięcie nić 12v (ok. 13,8v) , przez co nie nadaje się do zasilania elektroniki, która potrzebuje tych 12v.
    Niektórzy sprzedaję "prostowniki" do podtrzymywania, wykonane z zasilaczy impulsowych 12v.

• #17 24 Kwi 2011 22:56
    mosino
    Poziom 9  

noi widzisz prostowniki nie są do ładowania tylko do podtrzymywania

• #18 24 Kwi 2011 23:44
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

mosino napisał:
    noi widzisz prostowniki nie są do ładowania tylko do podtrzymywania

Czy Ty nie masz w klawiaturze klawisza SHIFT?
    Do podtrzymywania napięcia akumulatorów służą zasilacze buforowe, które zasilają dany odbiornik, a w razie czego utrzymują napięcie akumulatora (doładowują go).

• #19 09 Maj 2011 00:18
    Snikers9077
    Poziom 9  

Nie musi być zasilacz komputerowy wystarczy zwykły sieciowy i po prostu podłączyć kable .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME