Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros 1844 wyświetlacz,zegary

23 Sty 2011 19:21 4515 2
  • Poziom 10  
    Mam na warsztacie wyświetlacz z licznikami z Mercedesa Actros 1844 typ 1561.101000100004 z 2004r. który się nie uruchamia tzn. nie działa podświetlenie,żadne zegary i w ogóle ciemność, brak reakcji po włączeniu zapłonu. Mechanicy powiedzeli, że do czasu usterki pracował poprawnie. Nie mam schematu instalacji do Mercedesa ale sprawdzając na warsztacie układy elektroniczne zasilania doszedłem do wniosku, że działanie jest blokowane przez układ sterujący (mikroprocesory). Sprawdzali mechanicy w tym samochodzie inny licznik z podobnego Mercedesa Actros i wszystko działało. Ja wziąłem ten inny licznik działający typ 1561.151000100003 z 2006r. aby porównać na warsztacie i podałem na niego napięcie podczas sprawdzania +24V na zacisk X1 pin 4 i 11 oraz masę bezpośrednio na płytkę (masa wyświetlaczy) i na warsztacie mi się nie uruchomił. Więc wziąłem ten licznik sprawny i zamontowałem znowu w samochodzie ale też nie uruchomił się. Obecnie mam dwa liczniki które nie mogę uruchomić proszę o poradę, schemat lub sugestie co można dalej z tym zrobić. Może jest jakaś procedura kasowania.
    Dziękuję za porady.
  • Poziom 24  
    kolego widze nikt nie odpisał . nie chcę wprowadzić w błąd. jak napisałeś proszę o sugesje. poszperam w schematach mam wrażenie że ,ATEGO, jest adekwatne, o co chodzi w licznikach postaram się pomóc
  • Poziom 10  
    Niestety, mimo długich poszukiwań nie ustalono uszkodzenia. Sprzęt oddano klientowi.