Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer BCT-1530 - nie wchodzi w tryb serwisowy

luk1401 23 Sty 2011 19:27 2678 8
  • #1 23 Sty 2011 19:27
    luk1401
    Poziom 16  

Witam.

Trafił do mnie Pioneer BCT-1530. Kolega miał jakieś alternatywne oprogramowanie i uwalił aktualizując do oryginału (twierdzi, że nie taką zworkę zrobił).

Tuner nie wchodzi w tryb serwisowy, po zwarciu K2002 do masy na wyświetlaczu mamy --:-- i nic się nie dzieje.
    Wlutowałem piny do jtaga. Jtag odczytuje ID procesora i nic poza tym.

Próbowałem reanimacji przy pomocy programów: Jtag_w1, Jtag_b, flash1, niestety po włączeniu i wyłączeniu sektora 29 WPAdr nie zmienia się na 8000000C4 bo cały czas jest nieaktywne. Próbowałem dziesiątki razy i nic.

Próbowałem reanimacji programem 1530_sanyoclear-test3, niestety ten program żąda trybu dl1o.

Próbowałem też użyć Jtag_up ale nic nie daje.

Dysponuję programatorem Willem, mogę dokupić odpowiedni adapter, ale czy ten tuner idzie jeszcze naprawić? Co i jakim wsadem powinienem zaprogramować?

Jak zawsze za konkretną pomoc oferuję punkty.

Pozdrawiam.

0 8
  • #2 23 Sty 2011 19:56
    romeok01
    Poziom 35  

Spróbuj jeszcze programem Pioniero , posiada on obsługę JTAG-a, sekcja Firmware (JTag), od jakich adresów programować i jakie długości plików wybrać znajdziesz w pliku Czytaj.doc, do sciagnięcia stąd -> Link

0
  • #3 24 Sty 2011 00:14
    luk1401
    Poziom 16  

Niestety program Pioniero wymaga wejścia w tryb serwisowy, więc nic tym programem nie zdziałam.

0
  • #6 24 Sty 2011 02:45
    luk1401
    Poziom 16  

mihal2002 napisał:
    A czy dekoder żyje? Masz jakieś menu? Jakieś programy? Spróbuj MediasatConnect.

Nie, nie ma żadnego menu, ciemno i nic się nie dzieje na TV.

Jutro przetestuję jtag tester i jtag operator i dam znać czy coś pomogło.

edit:
    Już po testach, jednak nie zasnąłbym myśląc o tym. Niestety nic z tego. Niby program swoje robi, ale na koniec jest DCU_CONTROL 00000000 a powinno być 00006000 zgodnie z readme.

edit2:
    Program ma błąd jeszcze wcześniej. Po kliknięciu na "Load Trap Routine" w logu wyskakuje:
    Code:
    No ACK durring transmition of address 80000140

Error writing memory at address 80000140!!!
    Restart TAP ... Done.

0
  • #7 25 Sty 2011 03:17
    luk1401
    Poziom 16  

Specjalnie do obsługi jtaga w tym tunerze odkopałem stary komputer z win 98. Z programami pod lpt na xp są zawsze problemy i chciałem tego uniknąć.

Tym jkeysem to chyba nic nie zdziałam, bo nawet jak wybiorę właściwą pamięć to wyskakują błędy i nie potrafi jej rozpoznać. Opis który podesłałeś pochodzi od innego tunera, nie wiem gdzie w 1530 mógłbym zrobić taką zworkę jak w tym opisie.

Większość programów które testowałem pokazują błąd DCU/TRAP. Program jtag_up służy do wgrywania tego pliku trap. Są to prawdopodobnie jakieś definicje pamięci, bez których nie jtag nie potrafi ich obsługiwać. Teraz rodzi się pytanie czy jeżeli cały czas w tych programach do ratowania tunerów w logach wyskakują zera zamiast konkretnych liczb, to czy tuner nadaje się jeszcze do naprawy przy pomocy jtag.

Zamówiłem adapter TSOP48 to DIP40 bo chcę wylutować te pamięci i zaprogramować je willemem.

Z kolei nasuwa się pytanie co powinienem do nich wgrać?

Tuner posiada dwie pamięci:

2MB - Toshiba TC58FVT160FT-10
    1MB - ST M29W800AT

Co konkretnie siedzi w której pamięci? Softy są w wersji 1.25MB, 1.5MB i 2MB, więc podejrzewam, że idą ode do większego flasha. Którą wersję softu wgrać willemem, czy adres początkowy też ma być 60000000? Co wgrać do drugiego flasha?

0
  • #8 25 Sty 2011 17:52
    SatServ
    Poziom 15  

Zakładam, że wszystkie elektrolity w zasilaczu powymieniałeś? Ten tuner ma najmniej z 15 lat:), poprzyglądaj się dokładnie płycie, czy nie mam jakiś ubytków, utlenionych (podsiarczonych) ścieżek, wyraźnie ciemniejszych pod maską. Metoda z adapterem do Willema w ostateczności ale 100% skuteczności. Adresujesz od 0. Lutowanie tsop48 w dzisiejszych czasach to nie problem.Powodzenia życzę.
    Pzdr.

0
  • #9 01 Lut 2011 19:08
    luk1401
    Poziom 16  

Zaprogramowałem eeprom. Stanęło na flashu TC58FVT160FT-10, ponieważ w moim programie Willem Eprom 0.98D5 jest on nieaktywny. Czym można zaprogramować tego flasha?

0