Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zdalnie i czasowo sterowany zamek elektroniczny do drzwi

goodninja 24 Jan 2011 00:20 5807 3
Optex
 • #1
  goodninja
  Level 11  
  Witam,
  Z racji że wszyscy dookoła po godzinie 7 pchają się do mojego pokoju robiąc milion nie potrzebnych rzeczy, przy tym budząc mnie, wpadłem na pomysł aby w moich drewnianych drzwiach zainstalować zamek(rygiel) elektroniczny sterowany z komputera/jakiegoś kontrolera.
  Teraz pytanie do was, czy jest możliwość kupienia/skonstruowania takiego systemu, abym sobie mógł go zaprogramować że drzwi otwierają się i zamykają o określonej porze, przy tym chciałbym móc też je zamykać/otwierać zdalnie bądź kodem. Wymyśliłem, że mógł bym wykorzystać do tego centralny zamek z samochodu, który posiadam. Siłownik popychał by stalowy(tak by nie połamać siłownika przy próbie otworzenia drzwi) rygiel między drzwiami-futryną.
  I o ile skonstruowanie tego nie jest problemem, o tyle wymyśliłem do kompletu wyświetlacz na zewnątrz, który by informował która jest godzina, i o której godzinie zostaną otwarte, do tego jakiś miły komunikat, choć nie koniecznie ;)
  Co o tym myślicie drodzy forumowicze, czy to jest w ogóle do zrealizowania, a jak tak to jakim kosztem.
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  Jerzy Bartnicki
  Level 23  
  Myślę że dużo taniej i bardziej elegancko będzie poinformowanie domowników nawet kilka razy o Twoim śnie. Na drzwiach wystarczy powiesić informację która w miły sposób będzie informowała o Twoim śnie. Jak chcesz zainstalować wywieszkę elektroniczną, kup sobie elektroniczna ramkę do zdjęć.
  Oczywiście to co planujesz jest wykonalne, tylko przysporzysz sobie nowych problemów, o których obecnie nie masz pojęcia.
  Jerzy
 • Optex
 • Helpful post
  #3
  humek
  Level 32  
  Pytasz o odpowiedź techniczna bez zbędnego komentowania Twego pomysłu więc Ci odpowiadam. Zaznaczam iz aby wykonać takowe urządzenie trzeba wykazać się w pewnym stopniu zdolnościami technicznymi.Myślę że jeżeli mógł kontrolować kto wchodzi i kiedy do twego pokoju to Ci wystarczy.Najprościej jest zainstalować elektrozamek który będzie sterowany z zamka szyfrowego .Wystarczy znać kod by otworzyć drzwi.Jeśli zechcesz sobie ułatwić sterowanie zamkiem dodaj sterowanie pilotem jednokanałowym (naciśnięcie pilota otwiera drzwi). Aby system działał podczas zaniku napięcia powinieneś zastosować zasilacz buforowy z akumulatorem podtrzymującym zanik zasilania.Natomiast jeżeli zechcesz sterować całość zegarem który o zadanych godzinach będzie utrzymywał otwarte drzwi to zamiast zamka szyfrowego-sterownika zastosuj małą centralkę alarmową za pomocą której możesz otwierać drzwi (kodem) i sterować z wewnętrznego zegara centralki czas długiego otwarcia drzwi.Oczywiście jest to" kosztowna zabawa "i od ciebie zależy sfinansowanie takowego systemu.
 • Helpful post
  #4
  serg17
  Level 13  
  Zamontuj sobie zamek szyfrowy Rogera, np. SL 1000, do tego elektrozaczep rewersyjny, daj awaryjnie przycisk pożarowy otwierający obwód... W zamku możesz kodem ustawiać sobie, kiedy drzwi będą otwarte a kiedy zamknięte. Możesz też bawić się w cały system kontroli dostępu, ale czy jest sens montować centralę za 800 zł, zasilacze... zastanów się. Zwykła zasuwka też działa w ten sposób. Jak będą chcieli się dostać, to będą pukać i też cię obudzą.

  Reasumując, użyj:
  Zdalnie i czasowo sterowany zamek elektroniczny do drzwi