Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena płaska prostokątna technisat jak ustawić tuner?

wsuder 24 Sty 2011 11:07 7973 6
  • #1 24 Sty 2011 11:07
    wsuder
    Poziom 13  

Witam

Mam problem, zakupiłem używaną antenę płaską technisat i mam problem by sprzęt odpalić. Antena TECHNISAT - tylko taki napis został na przodzie z tyłu napisy zamazane - nic nie widać. Podłączyłem do działającej instalacji w miejsce typowego konwertera przez miernik syganału. Miernik wyraźnie łapie dwie silne satelity czyli astr i hotbirda, ale obrazu brak . przypuszczam że parametry konwertera są jakieś nietypowe - może ktoś ma jakieś dane techniczne konwerterów sprzed kilku lat albo jakąś metodę by tą antene odpalić?

0 6
  • #4 25 Sty 2011 19:59
    xentro
    Poziom 15  

Kolego podpowiem Ci tylko, że jeżeli to TechniSat to na 100% w menu tunera ustaw Astre na pierwszym miejscu, a Hotbird na drugim.
    Podaj zakres z konwertera bo patrząc na fotki wydaje mi się, że to jeszcze analog :)

0
  • #5 25 Sty 2011 23:29
    mihal2002
    Poziom 43  

xentro napisał:
    Kolego podpowiem Ci tylko, że jeżeli to TechniSat to na 100% w menu tunera ustaw Astre na pierwszym miejscu, a Hotbird na drugim.
    Podaj zakres z konwertera bo patrząc na fotki wydaje mi się, że to jeszcze analog :)

Co ty wypisujesz? Jaki analog?

1
  • #6 26 Sty 2011 12:13
    xentro
    Poziom 15  

Z fotek wynika, że to może być TechniSat SATENNE lub Technisat ASTRAPLUS SATENNE.
    Nie wiem jak pierwsza ale druga zrobiona jest tylko pod ASTRE i działa wyłącznie w przedziale 11,5 a 12,75 GHz.
    Czyli są to stare antenki z lat 90, które nie pracują w pełnym paśmie - czytaj podstawka pod kwiatek.

0
  • #7 28 Sty 2011 13:50
    wsuder
    Poziom 13  

jest tylko napis TECHNISAT w narożniku anteny z przodu. jest to jedyny czytelny napis.
    Jakie taka antenka może mieć częstotliwości oscylatorów? Czytałem że stare jednozakresowe miały tylko 10Ghz - czyli domniemam że jeżeli takowy ustawie a antena nie bedzie odbierać to poprostu jest złomem

0