Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jetta 1991r. stukanie w przodzie

24 Sty 2011 12:11 1631 7
  • Poziom 8  
    witam!. w mojej volkswagenie coś stuka w przodzie gdy wjadę w dołek. amortyzatory niedawno zostały wymienione więc proszę o pomoc.
  • Poziom 42  
    Przeguby kulowe zwrotnicy
  • Poziom 10  
    witam, ja miałem kiedyś podobny problem i po sprawdzeniu łożysk u góry amortyzatorów okazało się, że to amortyzatory które też były nowe miały luz (chińska tandeta) Co gorsze wyszło to dopiero po wyciągnięciu amortyzatora :(
  • Poziom 16  
    Luz na sworzniu da się z grubsza wyczuć chwytając za koło i szarpiąc góra dół. Najlepiej oczywiście badanie przeprowadzić u diagnosty. Nie jest to duży koszt. Tłuc się może również półoś jeśli przeguby mają już luz. A nie koniecznie będa przy tym strzelać. Ja niestety mam taki problem i czeka mnie wymiana przeguby wewnętrznego, który ma wyczuwalny luz. A tłucze się w dołkach (zwłaszcza na skręconych kołach) jak głupi.
  • Poziom 8  
    Dzięki koledzy za wskazówki. jutro biore sie do roboty. Pozdrawiam :D
  • Poziom 15  
    proponuję ścieżkę koszt ok 20 zł i konkretnie wyjdzie co jest grane a gdybać i obstawiać to mozna każdy element zawieszenia
  • Poziom 12  
    Kiedyś wymieniłem amortyzatory na takie z Allegro i po pół roku coś zaczęło stukać po prawej stronie.Powymieniałem wszystko w przednim zawieszeniu,oprócz amortyzatorów-bo przecież "nowe"i stukało nadal.Byłem u diagnosty,on też nic nie znalazł.Znalazłem to dopiero jak zamieniłem przez przypadek miejscami amortyzatory i zaczęło mi stukać z drugiej strony.Amortyzator nie miał żadnych objawów zużycia,a podczas jazdy stukał jakbym miał coś luźnego w nadkolu przywiązane na sznurku.
  • Poziom 8  
    dziękuje za pomoc