Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 1.4 HDI problem z zapłonem

24 Sty 2011 15:33 4507 9
  • Poziom 11  
    Witam.nie mogę doszukać się odpowiedzi na moj problem więc postanowiłem założyć nowy temat.Sprawa wygląda następująco.Nie moge wyłączyć zapłonu w citroenie c3.gdy podłącze akumulator kontrolki świecą silnik uruchamia sie normalnie, jednak gdy przekręcę kluczyk w pozycje ,,0" aby zgasić silnik zero reakcji.Silnik dalej pracuje, kontrolki świecą mimo ze kluczyk wyciągniety ze stacyjki.Dodam ze stacyjka 100%sprawna bo podmienilem na druga i to samo.prosze o porady gdzie mam dalej szukac?bsi czy moze cos na przewodach?
  • Poziom 27  
    tutaj niestety trzeba podpiąc kompa do auta i zobaczyć co boli
  • Poziom 27  
    niestety tym nic nie zdziałasz
  • Poziom 11  
    no to lipa,ale jutro podjade do znajomego ktory ma lexia i podłącze tylko powiedz na co mam zwracac uwage?

niestety nie miałem jak podłączyć do komputera.Szukałem dalej i 99% ze znalazlem:Dszukalem przerwy lub zwarcia w obwodach.Kiedy nadszedł czas na swiatla stop wcisnalem pedał i udalo sie wylaczyc zaplon.wyciagnalem czujnik połozenia pedalu hamulca, rozebralem i na jednym styku nie bylo polaczenia.Naprawilem i jak narazie zapłon wyłącza sie.jeszcze pytanko.czy w c3 światła stop świecą tylko przy włączonym zapłonie?bo jak zapłon mam wyłączony to nie zaświeca dopiero jak włącze zapłon to wtedy jest ok
  • Poziom 11  
    niestety problem zniknął tylko na chwile:/podpiąłem kompa i jedyny defekt jaki znalazłem to problem komunikacji z van comfort.Wszystkie przewody wtyczki posprawdzane.tak jak było wcześniej,kiedy wyłączę zapłon silnik dalej pracuje dopiero naciśniecie pedału hamulca wyłącza zapłon,jednak gdy zwolnię hamulec zapłon dalej świeci.kiedy autko stoi przez jakis czas zapłon sam sie wyłącza i włącza co jakkis czas.slychac wtedy załączanie przekazników w bsm.prosze o jakies sugestie bo mi juz sie powoli pomysly konczą.Podejrzewam ze to uszkodzone bsi
  • Poziom 15  
    Może zwór ciśnieniowy na listwie się zacina