Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie regulatora pokojowego do pieca

24 Sty 2011 16:25 5438 7
  • Poziom 12  
    Mój regulator pokojowy firmy auraton nie steruje piecem. Mam piec firmy
    De dietrich DTG 111 5-NEZ. Dodam że po złączeniu"zwarciu" wyjścia(TAM) z pieca do reguratora, piec się nie załącza, również na wyjściu do podłączenia pompy obiegowej nie ma napięcia. Nie wiem co jest tego przyczyną?
    Czy powodem jest jakaś usterka pieca?
  • Poziom 30  
    przełączone masz na lato ,zadziałał ogranicznik temperatury[STB] lub masz skręcony termostat kotła
  • Poziom 12  
    Przełącznik mam ustawiony na zimę, a jak sprawdzić czy to jest [STB]-gdzie się znajduje? Skręcony termostat? - nie rozumiem?
  • Poziom 30  
    Strona 4 instrukcji pozycja 4 to jest STB trzeba odkręcić plastikową nakrętkę i czymś cienkim wcisnąć środkowy bolec a skręcony termostat to ustawiony na "0"
  • Poziom 12  
    termostat mam ustawiony między 5 a 6, ten termiczny bezpiecznik STB też wciskałem i nic dalej to sam.
    Tak myślę czy może ten bezpiecznik jest uszkodzony, jak go sprawdzić?
  • Poziom 30  
    Wkręcić i sprawdzić w najprostszy sposób podłączyć żaróweczkę przez bezpiecznik do baterii

Dodano po 2 [minuty]:

Najlepiej wymień na nowy 6,3A 230V
  • Poziom 12  
    Bezpiecznik mam sprawny bo po odłączeniu przewodu od niego
    piec się wyłącza tak samo się dzieje z przełącznikiem zima/lato
    Już nie wiem gdzie szukać przyczyny?
  • Poziom 12  
    Rozumiem że po odpięciu czujnika kocioł pracuje wymuś minimalny start a potem maksymalna moc.
    Jak pracuje normalnie to sprawdź dokładnie w które styki podpiąć przewody, sprawdź zasilanie czujnika i kotła faza z lewej strony. Istotne
    Po odpowiednim podłączeniu powinno działać ale dobrze by było mieć czujnik zewnętrzny