Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej

fokus06 24 Jan 2011 17:24 26003 18
 • #1
  fokus06
  Level 1  
  Witam posiadam telewizor sony bravia KDL 46T3500 korzystam z kablówki która nadaje sygnał cyfrowy ale w żaden sposób nie mogę odnależć tych kanałów dekoder nie wyszukuje żadnych usług . Telewizor kupiłem 2 lata temu we włoszech może tu tkwi problem w ustawieniach . Wiem jak się dostać do menu serwisowego ale nie wiem co mógłbym zmienić. Być może we włoszech telewizje cyfrową nadają na innych częstotliwościach . Proszę o pomoc jeżeli istnieje jakieś rozwiązanie
 • #2
  matis057
  Level 33  
  Telewizor obsługuje tylko MPEG2 a w Polsce mamy MPEG4 więc nie będzie działać.
 • #3
  fluger
  Level 16  
  Proszę sprawdzić co telewizor obsługuje: mpeg 2 czy mpeg 4. W Polsce obowiązuje standard mpeg 4, ale mój telewizor BRAVIA z mpeg 2 na naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T w Warszawie wyszukał programy ale tylko dźwięk, ekran był pusty. Więc Podejrzewam że te programy cyfrowe z kablówki mogą być kodowane i aby je odebrać trzeba kupić od operatora specjalny dekoder z odpowiednim abonamentem. Ale to są moje przepuszczenia.

  Ale jest dobra wiadomość. Jeśli telewizor obsługuje standard mpeg 2 (proszę sprawdzić) to gdy jest z boku gniazdo na kartę CI można kupić np. na allegro specjalny Moduł dekodujący CI z MPEG-4 na MPEG-2 dla DVB-T w cenie ok. 150-200 zł.
  Wiekowość takich modułów CI dekodujących działa w telewizorach BRAVIA.
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  Maleika
  Level 10  
  Witam!!!
  Mieszkam ok 30km od czeskiej granicy i telewizor normalnie odbiera czeski programy DVB a polskie takie jak: Polsat, TVN itd. jest tylko dźwięk a obrazu nie ma. Mam normalną siatkę na dachu. Od czego to może być?? Proszę o pomoc!!
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  matis057
  Level 33  
  Maleika wrote:
  Witam!!!
  Mieszkam ok 30km od czeskiej granicy i telewizor normalnie odbiera czeski programy DVB a polskie takie jak: Polsat, TVN itd. jest tylko dźwięk a obrazu nie ma. Mam normalną siatkę na dachu. Od czego to może być?? Proszę o pomoc!!

  Twój TV nie obsługuje MPEG4. Musisz kupić tuner obsługujący MPEG4 H264 AVC.
 • #8
  User removed account
  Level 1  
 • #9
  Maleika
  Level 10  
  Dzięki wielkie. Niestety nie mogę sprawdzić czy ten tv ma mpeg4 bo jest to jakiś model na podzespołach LG ale nie mam do niego instrukcji ani w internecie nic na jego temat nie pisze. Pozdrawiam!!

  Dodano po 9 [minuty]:

  Ten telewizor jest podobno francuski wiec skoro Czechy mają standard mpeg2 to pewnie Francuzi też. Dlaczego polska ma zawsze wszystko inaczej niż cała Europa? Dlaczego nam tak życie utrudniają :(
 • #10
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  Maleika
  Level 10  
  Próbowałem na wszystkie kraje jakie mam zakodowane w tv. Głos jest ale obrazu nie ma. Siła sygnału jest dobra. To jest telewizor marki Sterling, podobno jest na podzespołach LG.
 • #12
  User removed account
  Level 1  
 • #13
  Maleika
  Level 10  
  Jest to model ST16ECM

  Dodano po 9 [minuty]:

  A co to znaczy "tuner cyfrowy- tak(standard)"??

  Dodano po 18 [minuty]:

  Siła sygnału to 64% a jakość ok 44% czy to dobrze?

  Dodano po 6 [minuty]:

  AHA i nie znajduje mi TVP1, TVP2 itd. mam tylko Polsat, TVN, TVN 7... w sumie 17 programów razem z czeskimi. Aha i jak włączę Polsat to pisze serwis nie dostępny tylko w innym języku. Jeśli to coś pomoże w rozwiązaniu mojego problemu.
 • #14
  matis057
  Level 33  
  Quote:
  Siła sygnału to 64% a jakość ok 44% czy to dobrze?

  To niedobrze. Jakość powinna być na poziomie przynajmniej 76% żeby się nie zacinało bardzo często.
 • #15
  irekr
  Moderator
  Prawidłowe relacje to "procentowo" jakość powinna być wyższa od siły sygnału. Generalnie jakość poniżej 50% oznacza że dekoder nie będzie pracował prawidłowo. Z praktyki wiem ze siła sygnału może być nawet na poziomie 10% ale jeżeli sygnał jest czysty to jakość bywa powyżej 80%.

  Malejka: jak w Słąwikowie "odbierasz" (bez obrazu) Polsat, TVN i inne z MUX2 (czyli odbierasz tylko tablice pakietów) i słychać dźwięk to znaczy że odbierasz słabiutki nadajnik na Skrzycznem. Jestem zdania że przy dobrej antenie i dobrym dekoderze - radzę podłączyć zewnętrzny dekoder niż bawić się w transkodowanie z MPEG4 na MPEG2 na module CI - będzie odbierał Skrzyczne stabilnie przez cały dzień. Zresztą za niebawem ruszy cyfrówka z Chrzelic i nie będzie po problemie.
 • #16
  Maleika
  Level 10  
  U mojej babci która mieszka ze 100metrów ode mnie ściąga wszystkie programy i jakość jest fajna tylko że ma nowszy tv marki funai. A co myślicie o takim dekoderze który wpina się do scart-a i odbiera się te programy normalnie? Czy antena taka pokojowa za 30zł uciągnie to?? Pozdrawiam!!

  Dodano po 5 [minuty]:

  Czyli: Jeśli odbieram te programy bez obrazu to ten kodek mpeg4 jest tylko sygnał jest za mały? Jeśli poprawię swój sygnał tzn. jakość sygnału to będzie wszystko dobrze? Czekam na odpowiedź...
 • #17
  matis057
  Level 33  
  Miałem już do czynienia ze sprzętem firmy Vordon i muszę powiedzieć, że ich wyroby bardzo ścinają filmy i jakość wykonania jest tragiczna. Odradzam kupowania, bo po prostu szkoda kasy. A z tą antenką pokojową to wszystko zależy od odległości od nadajnika. Generalnie jak jesteś daleko i masz słaby sygnał to powinno się stosować anteny kierunkowe.
 • #18
  irekr
  Moderator
  Nieco inna obudowa i jest HD507, do nabycia w Dipolu i nie tylko, z gwarancja i serwisem.
  http://www.dipol.com.pl/odbiornik_i_rejestrat...wizji_cyfrowej_dvb-t_signal_hd-507_A99250.htm
  Do tego ten z aledrogo nie ma wyjścia HDMI i nie będzie odbierał HD. Nie ma także dźwieku Dolby Digital Audio.
  Tanie nie zawsze oznacza lepsze.... Lepiej mieć coś co będzie bardziej uniwersalne.
  Antena pokojowa będzie przydatna ale jak odpala DVB z Chrzelic.
  http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t

  Jestem zdania że przyczyna jest brak dekodera MPEG4, jeżeli masz dźwięk a nie masz obrazu....