Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RATUNKU! Skoda felicja 97 r. 1.3 mpi zwarcie na przekaźniku

Bendyks150 24 Jan 2011 18:40 4567 2
    Bendyks150
    Level 1  
    Posiadam skodę felicie 1.3 mpi 98r. od jakiegoś czasu zaczęło mi się robić zwarcie na przekaźniku nr. 18. przygasały mi od tego światła, przestawał działać nawiew oraz wycieraczki.... zwarcie trwało dłuższy czas a ja nie mogłem i nadal nie mogę znaleźć przyczyny. wymieniłem owy przekaźnik ale to nie pomogło. wina tkwi gdzieś głębiej... po jakimś czasie jeżdżenia z takim zwarciem spalił mi się w alternator - a to nie jest tania rzecz... wymieniłem alternator lecz problem zwarcia trwa nadal a nawet powiedział bym że się nasila ponieważ występuje coraz częściej... co robić? czy ktoś miał podobny problem? co jest przyczyną? proszę o pomoc... za wszystkie rady z góry dziękuje.
    polipropylen
    Level 15  
    Kolego może masz to samo co ja w Fabii. Zgniła wiązka kabli. Miałem podobne objawy.
    Możesz opisać dokładniej kiedy zwarcie się pojawia. Czy cały czas czy jak włączysz wentylator lub wycieraczki?
    Karaczan
    Level 41  
    W felicji luzuje sie kabel 50 na automacie rozrusznika.
    On odpowiada za twoj przekaznik 18 (X).
    Popraw ten kabel, bo niedlugo przestanie ci auto odpalac ;)

A alternator to raczej zbieg okolicznosci, nie wymagaj od tego tandetnego Magnetona nie wiadomo jakiej trwalosci.