Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TnK - nagrywanie na urządzenie zewnętrzne

marcin.brzezicki 24 Sty 2011 20:25 2075 2
 • #1 24 Sty 2011 20:25
  marcin.brzezicki
  Poziom 2  

  Uprzejmie proszę o radę.

  Nie jestem doświadczony w sprawie TV SAT. Chciałbym dziecku - dorastający, ciekawski siedmiolatek - umożliwić oglądanie Discovery Channel w jak najtańszej opcji bez zobowiązań. Zakładam wykorzystanie posiadanego sprzętu: 4-letnia nagrywarka Sony HDD ze złączami euro oraz antena satelitarna osierocona przez Canal+.

  Wybór padł na Telewizję na Katę (ok. 10 zł/mies.). Chciałbym podłączyć dekoder do nagrywarki HDD kablem euro i nagrywać programy z satelity, tak jak robię to z anteny naziemnej (zmieniam program w dekoderze, kanał nagrywarki jest nastawiony na LINE IN).

  Czy jest to w ogóle możliwe?
  Spotkałem się z informacjami, że operatorzy blokują możliwość nagrywania sygnału, ale ani w sklepach, ani na allegro nie mogę znaleźć odpowiedzi. Każdy chce sprzedać, ale nikt nie chce wziąć odpowiedzialności. Nie można takiej opcji "wypróbować", ponieważ trzeba aktywować kartę, a nikt nie weźmie tego na siebie.

  UWAGA!
  Nie interesuje mnie TnK HD z dekoderem z możliwością nagrywania, tylko tzw. "stara TnK", gdzie dekoder nie ma możliwości podłączenia HDD przez USB. Interesuje mnie minimalizacja kosztów miesięcznych, ok. 18-20 zł/mies. na dwa lata wliczając w to zakup dekodera. Oferta "starej" TnK jest ważna do 11.2016. To mnie zadowala.

  Z góry dziękuję.
  Przesyłam schemat połączeń;
  TnK - nagrywanie na urządzenie zewnętrzne

  1 2
 • #2 24 Sty 2011 21:02
  power_box
  Poziom 10  

  Witam.
  Nie powinno być żadnych problemów z nagrywaniem sygnału z dekodera TNK na nagrywarkę HDD przy podłączeniu wg powyższego rysunku. Nadawcy blokują nagrywanie programów nadawanych w wersji HD.
  Pozdrawiam.

  1
 • #3 24 Sty 2011 21:19
  qryszard
  Poziom 20  

  Jeżeli nie masz jeszcze tunera satelitarnego , rozważ kupno tunera satelitarnego PVR z możliwością nagrywania po USB na pendriva lub dysk zewnętrzny .Używam Opticuma 8000 w TNK .
  Zaprogramowanie nagrywania to dosłownie 2 kliknięcia .

  -1
  Szukaj w 5mln produktów