Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 28... nie startuje , przetwornica o.k.

17 Paź 2004 12:01 1918 7
  • Poziom 10  
    Poprawiam tv po ............... , w skrócie jest tak że po włączeniu zasilania /przetwornica pracuje o.k. ,,sprawdzana na żarówce,,/ tv ma chęć wystartować ale procesor wycofuje zezwolenie dla 5V na tda8137. Napięcie 5V występuje przez jakieś 1,5 sek. póżniej znika , dioda na panelu wolno pulsuje. Podanie na siłę 5V powoduje prawidłową pracę odchylania linji i pionu jednak nie pracuje obróbka obrazu dioda także pulsuje, wzmacniacze wizji pracują raczej prawidłowo . Telewizor ten praktycznie cały rządzi się przez magistralę miałbym też pytanie czy to procesor może blokować wizję i dźwięk z powodu czegoś tam jeszcze ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    Domyślam się że chodzi o Curtisa na Motoroli, tak? Wiele usterek w tym TV wnosi uszkodzona pamięć. +5V stabilne i bez tętnięć to podstawa poprawnej pracy procesora sprawdzałeś?
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem 5V o.k. pamięć o.k.
  • Poziom 12  
    moze coś przywiera szyne danych
    np.procesor foni,tuner lub text
    najlepiej wymontować
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Witam
    ------------------
    Poponuję wymienić kondensator C733 - 1000uF/10V - w wielu przypadkach wyjaśnia całą sprawę kłopotliwego startu.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Sprawa wygląda tak że inżynier który sie poprzednio nad nim męczył zrył płytę niemiłosiernie , zostawił nawet w prezencie wymieniony trafopowielacz bez potrzeby bo chodziło o niewydolność przetwornicy , on wyszedł z założenia że coś obciąża przetwornice i rył stronę wtórną . Tak apropo to powiem że cała płyta od identyko curtisa była podstawiana podobno była od chodzącego któremu tylko szyyjka kineskopu pękła ,ten sam rezultat i te same objawy. Popieram sprawę ,magistrali , a tak apropo to ten c 733 to na 5V, zakładajac możliwość rozbieżności schematów.

Serdeczne Dzięki.
  • Poziom 11  
    Miałem podobną usterkę w Curtisie 28.
    Wymieniłem opór R711-120om/0.75W bo był spalony,i TDA3654 też poleciał.(odchylanie)
    Oprócz tego wymieniłem kondki przy odchylaniu bo
    utraciły swoją pojemność-i po kłopocie
  • Poziom 10  
    Panowie przepraszam że nie miałem czasu i wolnego łacza aby odpowiedzieć. Curtisa uruchomiłem uszkodzony był procesor główny MC68HC705.