Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ricoh SP C231 lub Kyocera FS-C1020MFP serwis manual

24 Sty 2011 21:13 2106 7
  • Poziom 22  
    jak w temacie, pilna sprawa, maszyna robi czarne wydruki, może ktoś pomoże w temacie serwisówki lub może ktoś miał podobny problem, dodam, że pas transferowy pokryty w całości czarnym tonerem wyświetla komunikat o potrzebie wyczyszczenia czujnika gęstości tonera
  • Poziom 22  
    serwisówkę już mam ale problem wciąż nierozwiązany, jeśli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc, podejrzewam płytę HV ale nie mam nic na podmianę
  • Specjalista KYOCERA
    Witam,

to Ricoh czy Kyocera?

Bo jak Kyocera, to powinna być na gwarancji, a masz zdaje się serwis w Bydgoszczy.
  • Poziom 22  
    w wersji ricoha ale niestety po gwarancji
  • Specjalista - kserokopiarki
    mogło się czyszczenie pasa zapchać przy odprowadzeniu zużytego toneru spod pasa do zbiornika na zużyty toner z pasa - jak się zapcha to pęka ślimacznica.
  • Poziom 22  
    sprawdziłem, to nie to, pas jest czyszczony prawidłowo, nie ma ładowania czarnego bębna - cały w tonerze w czasie inicjalizacji a tym samym i pas, niestety nie mam na podmianę choćby bębna, klient mówi, że nagle zaczął pluć czarne kartki więc chyba nie bęben - oryginał oczywiście
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    domyślam się, że prąd ładowania dla czarnego sprawdziłeś?
  • Poziom 22  
    maszyna naprawiona, powodem problemów był moduł czarnego bębna a konkretnie rozleciało się łożysko rolki ładującej, swoją drogą to jak na ricoha lipa wielka jeśli chodzi o konstrukcję tego modułu. Dziękuję wszystkim za pomoc, temat zamykam