Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd w kompilatorem Dev C++-chodzi o linker

teowis 24 Sty 2011 22:04 3591 6
  • #1 24 Sty 2011 22:04
    teowis
    Poziom 8  

Piszę proste programy w Devie w języku c-ansi i podczas kompilacji wyskakuje mi błąd:

Cytat:
    [Linker error] undefined reference to `__dyn_tls_init_callback'
    [Linker error] undefined reference to `__cpu_features_init'
    ld returned 1 exit status

Wiem, że nie jest to błąd związany z kodem, tylko z kompilatorem. Ponieważ próbowałem kompilować programy które przedtem działały i też wyskakiwał ten błąd. Przenosiłem program do kompilacji do innego pliku. Usunąłem i jeszcze raz zainstalowałem dev'a C++, ale to nie przyniosło żadnych efektów co mam zrobić w tej sytuacji.

Proszę, zgodnie z regulaminem pkt 11.1, o usunięcie słów PROBLEM lub/i POMOC z tytułu. Prośba dotyczy także wszelkich wariacji typu: kłopot, pomocy, problemy itd.

0 6
  • #2 25 Sty 2011 00:15
    [cod3r]
    Poziom 12  

W opcjach kompilatora, linkera podałeś ścieżki do odpowiednich katalogów?
    Nie uzywam Deva, więc dokładnie nie powiem jak to tam wygląda, natomiast po błędach można by się domyślać że właśnie w tym leży problem.

0
  • #3 25 Sty 2011 09:06
    teowis
    Poziom 8  

O jakie katalogi chodzi dlokładnie?? co jest w tych katalogach. Sorry jestem zielony w temacie.

0
  • #4 25 Sty 2011 12:40
    [cod3r]
    Poziom 12  

O folder include mi głównie chodzi. W którym są biblioteki z których korzysta kompilator.

0
  • #5 25 Sty 2011 13:18
    ed-ek
    Poziom 34  

Podaj najprostszy kod programu który powoduje ten błąd. czy to jest kod żródłowy, czy projekt?

0
  • #6 25 Sty 2011 19:35
    teowis
    Poziom 8  

ed-ek napisał:
    Podaj najprostszy kod programu który powoduje ten błąd. czy to jest kod żródłowy, czy projekt?

Oto przykładowy kod który wywołuje te błędy:
    Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

Rozwiązałem problem z Devem w taki sposób, że odinstalowałem go. Po czym usunąłem z dysku folder Devcpp i zainstalowałem od nowa, ale w zupełnie inne w innym folderze.

Dzięki wszystkim którzy próbowali mi pomóc.

0
  • #7 29 Sty 2013 18:26
    MieszkoI
    Poziom 9  

Ja mam ten sam problem, u mnie dzieję się to przy kodzie:

Code:
    #include <stdio.h>

#include <conio.h>
    int main()
    {
        printf("cześć\n");
        getch();
    }

Odinstalowałem i zainstalowałem Deva w innym miejscu tak jak poprzednik ale nie działa. Nie wiem dosłownie nic z Deva, dopiero dziś go zainstalowałem dlatego proszę o łopatologię.

Właśnie poradziłem sobie z problemem. Wcześniej zainstalowałem MinGW ale stwierdziłem że do niczego mi nie jest potrzebny więc go odinstalowałem i w systemie go nie było, ale to za mało trzeba jeszcze usunąć folder MinGW.

0