Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Na jaką zmywarkę zdecydować się?

24 Sty 2011 22:24 5600 14
  • Poziom 14  
    6 lat temu kupiłem BOSh-a za namową kilku znajomych , którzy tej firmy zmywarki z zadowoleniem używali. I ja potwierdzam ich opinie. Używam codziennie od 6 lat i poza regularnym oczyszczaniem filtra i dozowaniem soli i nabłyszczacza - żadnych problemów.
    Podobnie opinie słyszałem i SIEMENSIE. Nie ma co się sugerować ilością progamów bo i tak z zreguły używa sie tylko jeden, najbardziej optymalny i ekonomiczny. Także polecam BOSH-a
  • Poziom 9  
    dziekuje pieknie :)
  • Poziom 39  
    Mam osobiste doświadczenie ze zmywarkami Bosch , stare prawie dziesięcioletnie sprzęty , działają bezawaryjnie do dziś . Zmywarka nowa , Electrolux używana od kilku miesięcy nie różni się niczym od tych starych Boschy . Wydawało mi się , że powinien dokonać się jakiś postęp :D
    Beko nie używałem osobiście , jednak opinie użytkowników są dobre , póki się nie zepsuje .
  • Poziom 9  
    Hucul napisał:

Beko nie używałem osobiście , jednak opinie użytkowników są dobre , póki się nie zepsuje .

rozumiem ze czesci drogie lub problem z serwisem ?
  • Poziom 10  
    Mam od kilku lat pralkę Beko - bez problemów (raz co prawda urwał się plastikowy zabierak wewnątrz bębna, ale serwisant przyjechał po jednym telefonie i wymienił na nowy - od tego czasu bez kłopotów)

Od kilku lat używam z powodzeniem również zmywarki Beko - również jestem bardzo zadowolony. Prawdą w moim przypadku jest twierdzenie, że tak naprawdę używa się tylko jednego programu ;)

Nie pamiętam w tej chwili typów urządzeń, ale jak Ci zależy, to wieczorem sprawdzę.
  • Poziom 9  
    jezeli to kilkuletnia zmywarka to i tak zapewne nie bedzie ich juz na rynku :) ale mozesz podac jesli chcesz :) w pierwszym poscie dałam link na zmywarki które mam na "oku" , martwi mnie tylko to ze beko to turecka firma ... w zasadzie dobrze ze nie made in china :) ale to moze mylne myslenie ze niemiecki BOSH jest lepszy niz tureckie BEKO :)
    jesli jednak ktos ma jeszcze jakies doswiadczenia z beko to bardzo prosze o wypowiedz :)
    z góry dziekuje :)
  • Poziom 10  
    No nie wiem. Toyoty też robią w Turcji... Ja tam jestem z Beko zadowolony - po kilku latach użytkowania.

Z BOSCHem jest trochę tak jak z Volkswagenem - wszyscy myślą, że to szczyt doskonałości i trwałości, a to dawno nie prawda...

Pralka: WMD25121T
    Zmywarka: DFN 6835
  • Poziom 9  
    dzieki wielkie :) beko ma jeszcze jeden plus a mianowicie mozna je kupic o wymiarach 850x450x570 mm co przy mojej malenkiej kuchni nawet 3 cm to jest cos ... i wogóle reklama taka ładna nie wspomne o muzyce hihih ale to zart oczywiscie , wciaz czekam na Wasze doswiadczenia z beko :)
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Mogę dodać,że Beko jest dobre do póki się nie zepsuje-później się nam po tym beko. Jeśli chodzi o dostęp do części to jest strasznie cienko, serwis też nie działa pięknie.
    Myślę,że Bosch/Siemens to dalej firma z wyższej półki,pod warunkiem,że nie kupujemy najtańszych modeli,tylko te ze średniej/wyższej.Chociaż te tanie i tak biją na głowę Beko. Niestety człowiek chciałby mieć tani i dobry sprzęt na lata...ale tak się nie da,za jakość się płaci.
  • Poziom 19  
    Mam złe doświadczenie z pralką Beko ale to może tylko pech?
  • Poziom 14  
    5 lat gwarancji to jedno,a dostępność części i serwis to drugi.Co komu 5 lat gwarancji,jak się okaże,że brakuje jakiś części?Ja tak czekam na programator do firmy na W. już 3 miesiąc!!!!!!
  • Poziom 9  
    firma na W. to jednak nie Beko .... :)
  • Poziom 14  
    No,ale produkuje niektóre sprzęty w tej samej fabryce co Beko.Co do Beko,to znajomy co ma sklep AGD też czeka ponad miesiąc na wymianę programatora w pralce..fabrycznie uszkodzony. Więc tutaj też kolorowo nie jest:)