Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy głośniki bezprzewodowe mogą zakłócać sieć WiFi?

25 Jan 2011 00:38 4142 2
  • Level 2  
    Witam Wszystkich . Mam pytanie a w zasadzie problem . Czy zestaw kina domowego bezprzewodowego może zakłócać łączność laptopa poprzez Wi-Fi z ruterem oddalonym zaledwie o 7 metrów plus ściana po drodze . Mam zestaw głośników Samsung z których jeden główny jest jednostką centralną HT-WS1G i który łączy się bezprzewodowo z subwooferem PS-WWS1 . W odległości 70 cm od jednostki centralnej stoi na półce laptop Acer 5220 który nie potrafi znaleźć sieci i do niej się zalogować gdy włączony jest wspomniany wcześniej głośnik bezprzewodowy . Jeśli oddalę się od tej jednostki centralnej HT-WS1G o kilka metrów lub po prostu go wyłączę to Acer zaraz znajduje kilka sieci i loguje się bezproblemowo do macierzystej . Co może być przyczyną tych zakłóceń ? Czy głośniki mogą pracować na podobnej częstotliwości co Wi-Fi ? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź .
  • Level 17  
    Może tak być, że dany sprzęt pracuje w paśmie, w którym pracuje Wi-Fi. Jako ciekawostka - są elektroniczne nianie, które pracują w technologii 2.4GHz i sieją po wszystkich kanałach. Tak samo bezprzewodowe przesyłacze sygnału telewizyjnego. W Twoim przypadku najlepiej by było załatwić sobie pomiar jakimś analizatorem widma, ale kosztowo nie będzie to raczej dobry pomysł. Spróbuj zmienić kanał w routerze bezprzewodowym najlepiej na kanał skrajny w drugą stronę - jeżeli teraz jest na wysokim kanale to zmień na 1 lub odwrotnie.
  • Level 2  
    Sluchajcie Problem mam taki sam juz od ponad roku. CIAGLE SIE MECZE I NIE MOGE ZNALEZC ROZWIAZANIA.

Mam Win XP service pack 3 na kompie domowym Karta nowiutka (kupiona 2 dni temu) i antena TP- linka. Antena moc 8Dbi.
    Zrobilem ten zakup poniewaz poprzednia karta i antena wydawalo mi sie ze moga byc uszkodzone. Antena miala wypadek a karta byla kupiona jako uzywana. A wiec zakupilem nowe i dalej to samo. Mam internet radiowy. Laczy sie z siecia bez problemu. I tego polaczenia prawie nigdy nie zrywa. Natomiast czesto przerywa mi dostarczanie netu. Np gry online mi wywala, sprawdzam wtedy szybko przegladarke. takze nie wczytuje nic. A co ciekawe mam dostep do laptopa w tym samym pomieszczeniu z ta sama siecia i dziala wszystko zajebiscie

Odapa wiec wina sieci. Odpada wina anteny i karta bo sa nowe a na poprzednich ktore ciagle mam jest(bylo) to samo.

Moje wrazenia bo duzo mialem czasu na przemyslenia sa takie ze cos jakby z poziomu WIndowsa? rozlacza/ zakloca przesyl danych co jakis czas. Zauwazylem jak kolega kilka posotw wyzej ze dzieje sie tak przy dluzszej nieobecnosci mojej przy komputerze ale tez nie ma reguly. poniewaz czesto zdarza sie tak kiedy jestem przy kompie.

Najgorsze jest ze nie ma okreslonych godzin ani nie dzieje sie to w jakims okreslnym cyklu.

NIe mam juz pomyslów wiec narpawde licze na to ze ktos ZAJEBISCIE MADRY przyjdzie tu przeczyta i powie a la wujek dobra rada: "Przeciez to oczywsste" i rozwiaze moj problem z ktorym podkreslam borykam sie juz od 1,5 roku.

MAM Avira av przeskanowany komp docotrem od spywarow wiec kwestia wirosow "RACZEJ" odpada.

--------------------

jakims cudem wrzucilo mi ta odpowiedz pod nie ten temat zaraz to postaram sie naprawic