Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aparat szermierczy, projekt 2003, projekt w eaglu potrzebny

25 Sty 2011 00:50 3520 7
  • Poziom 2  
    WITAM. Jestem nowy na tym forum, ale mam małe zapytanie do wszystkich jego entuzjastów. Mianowicie znalazłem bardzo interesujący projekt aparatu szermierczego z 2003 roku. Układ tym bardziej dla mnie interesujący, że uprawiam szermierkę. W projekcie, dość dobrze przemyślanym, znalazłem tylko obraz w formacie .png do nadruku na folię, schemat ze standardami amerykańskimi oraz kilka innych potrzebnych rzeczy, między innymi obszerny opis po angielsku i oprogramowanie do micro-kontrolera PIC 16F627-20p. Zabrakło, jak się dowiedziałem przy próbie druku płytki w profesjonalnym serwisie, projektu typu eagle lub podobnego. Owy projekt jest mi bardzo potrzebny, ponieważ jeżeli okaże się że aparat działa poprawnie,(na dniach - muszę skombinować programator pic), a na to wygląga, to będę potrzebował wiecej sztuk. Od razu dodam że nie chce zarobić na tym, ale w naszym klubie nie dzieje się ostatnio najlepiej i potrzebujemy nowych aparatów, bo stare pamiętają stan wojenny, a zaczynają się pojawiać coraz to nowe zasady. Dodam tylko że nowy aparat kosztuje ok. 400 euro, a jego funkcje są identyczne z tym projektem, za którego prototyp zapłaciłem na razie 120 zł.

Konkludując potrzebowałbym, jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy, projektu w eaglu lub innym oprogramowaniu projektanckim, tak żeby nie było większych problemów a drukiem większej ilości płytek. Nie liczę tu na jakieś cuda bo sam, mówiąc szczerze gubię się eaglu i to już przy wyszukiwaniu elementów i kompletnie nie umiem go obsłużyć - w końcu chodzę do liceum, anie do technikum. choć i tak tam nie umieli ;).

Załączam oczywiście wszystkie pliki, oraz zdjęcia zaprojektowanej prze zemnie obudowy.[/img][/b]

aparat szermierczy, projekt 2003, projekt w eaglu potrzebny aparat szermierczy, projekt 2003, projekt w eaglu potrzebny

Moderowany przez _Robak_:

Temat jest niezgodny z regulaminem, ale oczywiście polskiemu sportowi pomożemy:)
    Mam nadzieję że projekt uda się wykonać.

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    Hej

Z tym projektem jest taki problem, że nie rozumiem tego schematu np: procesor PIC16F627 ma dwa wyjścia middle socket. jak je podłączyć? Mam je dać na jakieś złącze??

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    Witam
    Przecież w pierwszym spakowanym pliku znajduje się plik "FencingBoxPCB.png". Jest to widok projektu płytki. Wystarczy tam "wytrzeć" wszystkie napisy, zwymiarować (tzn doprowadzić do takiej wielkości, by po wydrukowaniu "PDF-u" wszystkie wyprowadzenia elementów trafiały w otwory pinów na płytce - szczególnie chodzi tu o układy scalone) i zapisać do formatu "PDF". Tak przygotowany projekt większość zakładów zajmujących się produkcją PCB ci przyjmie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Szanowny użytkowniku Bonkot, jeżeli sprawa była by tak łatwa to nie zwracał bym się z taką prośbą. O to chodzi że jestem w stanie wykonać taką płytkę, a właściwie już wykonałem, ale nie wyobrażam sobie spędzać kolejnych kilku godzin na wierceniu wszystkich otworów ręcznie i ręcznym wytrawianiu, a wszędzie gdzie pójdę żeby zamówić tzw. większą ilość wykonaną maszynowo, to natrafiam na pytanie o projekt w eaglu. Niestety sam go nie wyczaruję ;(
  • Poziom 39  
    matejza napisał:
    Szanowny użytkowniku Bonkot, jeżeli sprawa była by tak łatwa to nie zwracał bym się z taką prośbą. O to chodzi że jestem w stanie wykonać taką płytkę, a właściwie już wykonałem, ale nie wyobrażam sobie spędzać kolejnych kilku godzin na wierceniu wszystkich otworów ręcznie i ręcznym wytrawianiu, a wszędzie gdzie pójdę żeby zamówić tzw. większą ilość wykonaną maszynowo, to natrafiam na pytanie o projekt w eaglu. Niestety sam go nie wyczaruję ;(

Witam
    Tylko na tym forum można znaleźć przynajmniej kilku wykonawców, którzy "tolerują" pliki PDF. A swoją drogą, co to za firmy, którzy żądają projektu w konkretnym programie (Eagle). Wszędzie, gdzie poszukiwałem wykonawców płytek, ogólnie przyjęty przez nich format, to "pliki gerbera" a to zupełnie "inna bajka".
    http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&client=...+podstawie+pdf&btnG=Szukaj&aq=f&aqi=&aql=&oq=
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Już wszystko wyjaśniam, nareszcie mam trochę czasu między obozami, zawodami a szkołą ;). Zdaje sobie sprawę z tego że z materiałów które posiadam można zbudować bez problemu prototyp, ponieważ już tego dokonałem, ale niestety w wersji powiedzmy seryjnej potrzebne będą pewne modyfikacje. Bo widzicie, chodzi o to że w klubie mamy może i z 70 zawodników, a jeden sprawnie działający prototyp siłą rzeczy nie wystarczy, a wiedz potrzebne ich będzie jeszcze kilka i to nie z dwiema czy trzema diodami na lampę, ponieważ w ten sposób są nie spełniają swojej funkcji. A co do tych modyfikacji to większość wynika z załączonego wcześniej obrazka, mianowicie zamierzam zastosować elastyczne paski diodowe LED, które działają przy 12V, a układ mikroprocesora dostarcza maksymalnie 5V, i co gorsz ma małą moc. Zamierzam więc zastosować tu przekaźniki 5V, ponieważ są łatwe w użyciu, a co ważniejsze wydają charakterystyczny odgłos, który przy wyłączonym buzerze pełni funkcję sygnały do zaprzestania walki. Do tego muszę jeszcze umiejscowić gdzieś włącznik zasilania no i może w przyszłości jakąś baterię aby można było brać taki aparat na pokazy.

Sęk w tym że Eagle, czy jakiekolwiek inne oprogramowanie są dla mnie czarną magią, a projektowanie w Corelu to chyba nie to.

Postaram się załadować w najbliższym czasie zdjęcia prototypu, czekam jeszcze na obudowę.

Ludzie, ja naprawdę potrzebuję tego projektu w Eagle! ;)

Dodano po 5 [minuty]:

Tylko na tym forum można znaleźć przynajmniej kilku wykonawców, którzy "tolerują" pliki PDF. A swoją drogą, co to za firmy, którzy żądają projektu w konkretnym programie (Eagle). Wszędzie, gdzie poszukiwałem wykonawców płytek, ogólnie przyjęty przez nich format, to "pliki gerbera" a to zupełnie "inna bajka".
    http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&client=...+podstawie+pdf&btnG=Szukaj&aq=f&aqi=&aql=&oq=
    Pozdrawiam.

A co do tych plików gerbera to jeżeli taki format pozwoli mi na ewentualne modyfikacje i będzie odpowiedni dla potencjalnych wykonawców PCB to nie mam nic przeciwko, ale (jeszcze) nic o tego typu plikach nie wiem i postaram się top zmienić na dniach
  • Poziom 2  
    Miałem ostatnio trochę czasu więc spróbowałem jeszcze raz podejść do Eaglea, czego efekty załączam. Schemat jest może i skompletowany w 50 %, ale to i tak dużo jak na mój drugi raz. Prosiłbym aby ktoś uprzejmy rzucił na to okiem i w miarę chęci i możliwości podkładał brakujące elementy typu kondensatory czy rezystory.

Dodano po 3 [minuty]:

oto i moje wypociny:

Dodano po 5 [minuty]:

dodaję zdjęcie i schemat
  • Poziom 39  
    Witam
    Tylko na podstawie wpisu moderatora
    Cytat:

Moderowano przez _Robak_:
    Temat jest niezgodny z regulaminem, ale oczywiście polskiemu sportowi pomożemy:)
    Mam nadzieję że projekt uda się wykonać.

zamieszczam projekt wykonany w "Eagle" + "pliki gerbera".
    Ponieważ schemat był niekompatybilny z projektem płytki i były na nim błędy. Przy projektowaniu kierowałem się wzorem płytki. Projekt jest wykonany w wersji "free", więc jego wielkość jest ograniczona do tych wymiarów. Pomimo, że inaczej biegną ścieżki to jednak jest to ten sam projekt. Myślę, że przy przenoszeniu projektu do programu, nie popełniłem błędów, ale sprawdź to "świeżym okiem".
    Pozdrawiam.