Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Maksymalna prędkość na moim łączu

Br4iN 25 Jan 2011 02:35 1800 3
Wago
 • #1
  Br4iN
  Level 2  
  Witam,
  Obecnie jestem klientem Netii i mam podpisaną z nimi umowę o świadczenie usług telefon + internet (1 mb). Umowa z nimi kończy mi się w maju, i chciałbym zwiększyć prędkość usługi internet. Ale nie znam się, i nie wiem jaką maksymalnie mogę wybrać prędkość. Mój modem - Sagem FAST 800.
  Parametry:
  Maksymalna prędkość na moim łączu

  Maksymalna prędkość na moim łączu

  Z góry dzięki za pomoc :)
 • Wago
 • #2
  terrade
  Level 36  
  Czy używasz filtra? I czy jest on wpięty do gniazdka, a nie do telefonu?

  Tłumienie pozwala myśleć o 10 Mb/s w porywach (po przełączeniu na ADSL2+), ale nie przy takim Marginie! Powinieneś mieć ok.31 dB, a masz zaledwie 12 dB (wygląda na 2,5 raza mniej, ale poczytaj sobie o dB i zobaczysz, że 31 i 12 różnią dużo dużo bardziej). Linia jest ogromnie zaszumiona, bardzo możliwe, że Margin jest niestabilny i sobie skacze (po kilkanaście dB). Po sprawdzeniu instalacji w domu konieczna jest reklamacji linii (może naprawią). Inaczej jeśli weźmiesz np. 6 Mb/s, to zmienią tylko widełki i będzie rwało co chwilę - przy każdym skoku Marginu, a jeśli jest stabilny to synchronizacja będzie bardzo niska. Bez naprawy to nawet branie 2 Mb/s jest ryzykowne.
  PS. modem to nie miernik i jest też możliwość, że te 31.5 to tak naprawdę to np. 51.5, a wtedy margines byłby w normie.
 • Wago
 • #3
  Br4iN
  Level 2  
  Dodaję nowe screeny, bo widzę że coś uległo zmianie ;p

  Maksymalna prędkość na moim łączu

  Maksymalna prędkość na moim łączu

  P.S
  Planuję wybrać ofertę Netii 6mb, tylko nie wiem jaki modem mi do niej zaoferują, bo na moim Sagemie 800 nie mogę dłużej polegać.
  Ewentualnie pozostaje mi Neostrada 6mb z modemem COMBO ZTE ZXDSL 831AII.
 • #4
  terrade
  Level 36  
  Br4iN wrote:
  Dodaję nowe screeny, bo widzę że coś uległo zmianie ;p
  Nie masz się z czego cieszyć, tak drastyczne zmiany świadczą o poważnej awarii linii (lub błędach pomiaru), tym bardziej, że mimo tak dobrych parametrów masz aż 121 błędów CRC.

  Te kolejne obrazki dają szansę na "do 20 Mb/s", w wersji ok.15 Mb/s, ale zdecydowanie odradzam taki krok bez naprawy linii, przy takiej niestabilności nic powyżej 2 Mb/s bym nie ryzykował. No chyba, że przez 99% czasu masz te lepsze parametry, a 1% czasu szumy i trzaski, to wtedy można się pogodzić z rwaniem synchronizacji przez 1% czasu (ja się zdecydowałem na przyśpieszenie przy 95% vs 5%).