Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za kolumny (Unitra)

25 Sty 2011 09:28 3936 20
  • Poziom 23  
    Przypominają Altusy 100, ale mają kopułki zamiast tub i brak otworów stratnych.
    GDN-y mają nieoryginalne membrany niestety, zgadza się?
    Z góry dzięki za pomoc.

Co to za kolumny (Unitra) Co to za kolumny (Unitra)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Mi przypominają ZG60C115
  • Poziom 37  
    Głośniki po regeneracji lub wymienione , oryginalnie miały chyba resory z materiału / o ile mnie pamięć nie myli , miałem takie , wystane w kolejce /.
  • Poziom 23  
    Czyli powinny tu siedzieć GDN 25/40, czyli te same co w Altusach. Warto brać ten zestaw + Radmor 5412 + 5471 za 250 zł?
  • Poziom 37  
    To są ZG60C-115 a nie ZG40C-115 . Kolega ma z wystającym cokołem i to różniło je od 40 .
  • Poziom 43  
    Dokładnie jak pioart napisał. Poza tym uważam że jeżeli sprzęt jest w 100% sprawny to za 250 opłaca się wziąść. Za 250 pln same kolumny można sprzedać w dobrym stanie.
  • Poziom 23  
    Zestaw sprawny, z kilkoma uwagami - potencjometry i izostaty do nasmarowania; jedna gałka nieoryginalna; zawieszenia GDM są sparciałe, ale grają; wspomniane nieoryginalne membrany w GDN; brak maskownic, tuner nieprzestrojony (sam sobie przestroję). Więcej uchybień nie stwierdzono. Najbardziej szkoda tych membran.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    pioart napisał:
    To są ZG60C-115 a nie ZG40C-115 . Kolega ma z wystającym cokołem i to różniło je od 40 .

Ale brednie
    40 ki miały GDN 20/40, te to 60c115 i mają oryginalnie GDN 25/40/3 i TO JEST ORYGINAŁ na materiale czyli GDN 25/40/1 nie było takich.
    Zanim zaczniesz głosić swoje wymysły upewnij się że masz w 100% rację.

Calypsett jak wspominałem, jeżeli te ze zdjęcia masz okazje kupić, to jest to oryginał, jednak jak juz wspomniane ALTUS 100, tak i te ZG 60 C115, oraz ZG 686 to jedne z najgorszych zestawów z Wrześni.
  • Poziom 23  
    wkj napisał:
    Calypsett jak wspominałem, jeżeli te ze zdjęcia masz okazje kupić, to jest to oryginał, jednak jak juz wspomniane ALTUS 100, tak i te ZG 60 C115, oraz ZG 686 to jedne z najgorszych zestawów z Wrześni.

Membrany na zdjęciach w GDN 25/40 są oryginalne? Wiem, że głośniki były regenerowane, tylko pytanie na jakich częściach.
  • Poziom 35  
    To ze były regenerowane, nie znaczy ze były wymieniane membrany, to dwie różne rzeczy, czasami wymienia się tylko samo zawieszenie/resor górny.
    O oryginalność zawieszenia bym się nie martwił, dlaczego podejrzewasz, ze to nie oryginały? Jak już zostało to wklejone i gra, to zostaw jak jest, uważam to za mniejsze zło.
    Zrób lepsze zdjęcie samego przetwornika niskotonowego?
  • Poziom 23  
    Jestem zrażony do 'zamienników', bo mam 2 pary zestawów ZG30C115, jeden regenerowany na resorach umifonu (membrany prawdopodobnie nie były zmieniane), a druga para ma wklejone kompletne membrany z zawieszeniem (prawdopodobnie chińskie) i gra gorzej.
    Ktoś może ocenić po zdjęciach oryginalność tych membran?
  • Poziom 36  
    Myślę, że nikt nie może. Kształt pasuje do oryginału, a mogą to być podróbki o takim samym kształcie jak oryginał. Druga rzecz do rozpoznania to kolor ale wyblaknięcie może być większe niż różnica między oryginałem a zamiennikiem. Też jestem zrażony do zamienników poza sytuacją, kiedy zmienione jest samo zawieszenie górne.
    Najprędzej można ocenić oryginalność organoleptycznie. Chodzi o to, czy sztywność i grubość membrany a także faktura od spodu jest taka jak w oryginale.
  • Poziom 37  
    wkj napisał:

40 ki miały GDN 20/40, te to 60c115 i mają oryginalnie GDN 25/40/3 i TO JEST ORYGINAŁ na materiale czyli GDN 25/40/1 nie było takich.

No to jakie to są ? 40 czy 60 ? Bo w tych moich bredniach się pogubiłem .
    I poczytaj http://fklub.net/unitrafan/content/tonsil-zg60c115
  • Poziom 35  
    Calypsett napisał:
    Jestem zrażony do 'zamienników', bo mam 2 pary zestawów ZG30C115, jeden regenerowany na resorach umifonu (membrany prawdopodobnie nie były zmieniane), a druga para ma wklejone kompletne membrany z zawieszeniem (prawdopodobnie chińskie) i gra gorzej.
    Ktoś może ocenić po zdjęciach oryginalność tych membran?

Zrób lepsze zdjęcia samych niskotonowych.
    Podróbek, jak to Wy nazywacie nie ma w takim kształcie, a wszystko co ostatnio pojawia się na allegro - to oryginał leżaki z pro tonsilu.
    To po części odpowiedź dla kolegi Ptolek, bowiem nikt nie ma takich samych form więc nie może produkować takich samych membran - po za wspomnianą firmą, która ma maszynę z Daszyńskiego. Spotkałem się z opiniami, że ich zamienniki są kiepskiej jakości i rzeczywiście, jako nowe można rozróżnić po kolorze.

pioart
    40c115 GDN 20/30

60c115 GDN 25/40/3
  • Poziom 23  
    Panowie - głośnik ma na pewno średnicę 25cm, więc musi to być zestaw ZG60C115.
    Porównując ze zdjęciem nowego głośnika GDN 25/40/3, rant membrany i zawieszenie wyglądają podobnie. Jak będę miał możliwość, zrobię dokładniejsze zdjęcia.

wkj napisał:
    Podróbek, jak to Wy nazywacie nie ma w takim kształcie, a wszystko co ostatnio pojawia się na allegro - to oryginał leżaki z pro tonsilu.
    To po części odpowiedź dla kolegi Ptolek, bowiem nikt nie ma takich samych form więc nie może produkować takich samych membran - po za wspomnianą firmą, która ma maszynę z Daszyńskiego. Spotkałem się z opiniami, że ich zamienniki są kiepskiej jakości i rzeczywiście, jako nowe można rozróżnić po kolorze.

Mam 2 GDN 20/30 regenerowane na membranach z Umifonu i jestem zadowolony, bo grają wyraźnie lepiej, niż ten sam przetwornik z wklejoną kompletną membraną, tzn. zamiennikiem z allegro (pianki, membrana bez rantu). Na pewno kojarzycie o jakiej membranie mówię.
    Jestem również w posiadaniu w pełni oryginalnych GDN 20/40 (nigdy nie regenerowane), kupione kilka lat temu w sklepie Tonsila. Jak będę u siebie w domu przyjrzę się im, czy widać różnice wizualne w stosunku do tych regenerowanych.
    Swego czasu Pro-Tonsil również oferował membrany i zawieszenia, więc może były jeszcze lepsze lepsze, ale osobiście nie miałem z nimi styczności.
  • Poziom 23  
    Zamieszczam dokładne zdjęcia:

Co to za kolumny (Unitra) Co to za kolumny (Unitra) Co to za kolumny (Unitra) Co to za kolumny (Unitra) Co to za kolumny (Unitra) Co to za kolumny (Unitra) Co to za kolumny (Unitra)
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Odpowiem krótko, oryginał.
  • Poziom 23  
    Jestem zadowolony z tego zestawu. Gra przyzwoicie, chyba lepiej niż inne moje ZG40C z membranami biernymi.
  • Poziom 33  
    Miałem te ZG60-c115 w naprawie. Całkiem przyjemnie grały, ale krótka tuba na wysokich to kiepskie rozwiązanie, brzmienie miało niezłe, ale kąt promieniowania o wiele niższy niż w przypadku kopułki.
    Tam oryginalnie siedzi GDN 25/40/3, nie parciejący GD 12/x (nie wyjmowałem ich) i GDWK 9/40 (/9/80 może też?).
  • Poziom 23  
    U mnie są GDWK 9/80 - bardzo popularne kopułki. W ZG30C114 są te same GDWK z tym samym kołnierzem.