Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baza MS-Access 2010 udostepniona w sieci LAN.

test_2010 25 Sty 2011 12:40 1586 1
  • #1 25 Sty 2011 12:40
    test_2010
    Poziom 2  

Witam serdecznie,

chcialbym zapytac czy ktokolwiek z Panstwa spotkal sie juz z tym problemem badz wie jak go rozwiazac.

Problem dotyczy bazy danych Access 2010.
    Baza sklada sie z czesc Front-End i Back-End.

Gdy baze danych mam zapisana lokalnie na dysku C:\ to wszystko dziala bardzo fajni i szybko.
    Tworzenie raportu trwa ok. 15-30 sekund.

Gdy te same pliki umieszcze na "serverze" - inny komputer z udostepnionym katalogiem do ktorego mam pelny dostep.
    I uruchamiam ta baze z mojej podmapowanej lokalizacji powiedzmy X:\ to wtedy ten sam raport generuje sie przeszlo z 5 minut.

Zaobserwowalem na obciazeniu karty sieciowej ze przez wlasnie te 5 minut karta obciazona jest na 5% i gdy spada do zera to raport jest wygenerowany.
    Wykonalem test predkosci z tego "servera" i normalne kopiowanie plikow obciaza karte sieciowa na 90% - czyli sciaga pliki maxymalna przepustowoscia.

Dlaczego odczytujac dane z pliku baz Accessa wykorzystywane jest tylko 5% i generowanie jakiegokolwiek raportu musi trwac az tak dlugo.
    Gdyby access wykorzystal cala przepustowosc lacza LAN to raport bylby gotowy rowniez w 30 sekund.

Wylaczalem juz antywirusa, ale to nie pomoglo.

Z gory dziekuje za odpowiedz i rozwiazanie problemu.

P.S.
    Jest to problem bazy, problem sieci?

0 1
  • #2 25 Sty 2011 13:06
    marcinj12
    Poziom 40  

Witam,
    Ja w swojej firmowej sieci spotykam podobny problem - baza Accessa działa dużo wolniej uruchamiana z sieci, niż lokalnie na komputerze. Zauważyłem też, że jeżeli np. mam makro w Excelu korzystające z bazy na sieci, to nawet jeśli plik Excela jest lokalnie, i tak każde zapytanie SQL do bazy powoduje "pobranie" całej (lub prawie całej) bazy w Accessie. Przez co odpalanie np. pliku Excela przez VPN o przepustowości 20kB/s łączącego się z sieciową bazą 60MB mija się z celem :)
    Niestety, nie wiem jak to rozwiązać - po prostu kiedy można, robię programy działające "lokalnie".

0