Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tp link wr340g a połączenie typu 'bridge'

25 Jan 2011 13:03 7893 4
  • Level 1  
    Witam !

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwosć połączenia tego konkretnego modelu tp link w jakis sposob z drugim routerem? Przeszukując forum dowiedzialem się ze nie moze on funkconowac jako AP client, natomiast ciekawi mnie czy dało by radę połączyc go w systemie mostkowym.

Dostałem rout/modem ADSl od neti pare dni temu i interesuje mnie stworzenie w domu takiej sieci

http://img413.imageshack.us/f/siecv.png/

tp link wr340g a połączenie typu 'bridge'

wiem ze oba routery maja mozliwosc wireless bridge wiecc chcialbym sie dowiedziec czy i jak mozna ewentualnie skonfigurowac je aby ten na dole mogl otrzymywac sygnal od tego na gorze i przekazywac go kablem do telewizora.

pozdrawiam
  • Level 43  
    WR340 nie nada się, potrzebujesz WA500g lub WR543g (czyli pudło z trybem "Client" lub "WISP")
    Bridge tylko działa między urządzeniami tego samego producenta.
  • Level 14  
    Witam .
    Ja posiadam 2 routery wr340g i wr541 od tplinka . Połączyłem je w tryb bridge
    Wr340 łączy się z internetem i rozsyła sygnał jako AP .
    Chciałbym tak zrobić aby router wr541 odbierał sygnał z wr340 po wifi i dalej przekazywał go przez LAN do telewizora .
    Udało mi się połączyć oba routery przy pomocy bridge.
    Routery widzą się ponieważ jak podepnę się laptopm pod wr541 przez kabel (do routera dochodzi tylko sygnał wifi),i wyłączę WIFI na laptopie to jestem w stanie połączyć się z siecią lokalną na wr340 i wejść w jego konfigurację .
    Niestety nie udało mi się skonfigurować ich tak aby mieć dostęp do internetu poprzez ten most.
    Dodam że wr340 ma włączone DHCP a wr541 ma przypisany na stałe adres 192.168.1.122.
  • Level 43  
    Wyłącz DHCP server w WR54x.
  • Level 14  
    Już doszedłem do rozwiązania .
    Nie wiedziałem że router za mostem trzeba traktować jako "przezroczysty" czyli DHCP jest nadawane przez router podpięty do internetu a na laptopie miałem wpisane stałe IP . Co ciekawe z routerem za mostem można się połączyć za pomocą kabla i za pomocą WIFI . W obu przypadkach mamy dostęp do internetu .

Mam jeszcze jedno pytanie , mianowicie czy da się wyłączyć AP w WR541 ??
    Routery łączą się ze sobą ale oba mają własny AP na tym samym kanale , Gdy oddale je od siebie to zamiast się ze sobą komunikować zakłócają się i tracę sygnał. :/