Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus M2N-SLI, pomoc stery CHIPSET, ETHERNET

25 Sty 2011 13:03 6330 3
  • Poziom 9  
    Witam, jestem nowicjuszem w sprawach komputera! Mam problem z komputerem z nowym (miał format) systemem windows xp 32 bit. Otóż nigdzie nie mogę znaleźć sterowników do tej płyty głównej do ethernetu (karta sieciowa 1394???) nie ma nigdzie jej nazwy i marki itp itd. Nie działa internet z routera a na drugim komputerze działa kabel rj-45. Po drugie nie mogę znaleźć sterowników do chipsetu do tej płyty na stronie asusa nie ma takiej. Proszę nie pisać żebym poszukał w google bo odsyła mnie do innych forum gdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje problemy ze sprzętem. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc oraz proszę, nie wyśmiewać się

Skan z Evverest Home Edition :
    Code:
    DD             SAMSUNG HD322HJ

HDD             ST3250410AS
        Monitor         BNQ7843: Monitor Plug and Play [NoDB]
        Motherboard     10/02/2008-MCP55P-M2N-SLI-00
        Motherboard     ASUS M2N-SLI DELUXE ACPI BIOS Revision 1701
        Motherboard     DMIMOBO: ASUSTeK Computer INC. M2N-SLI DELUXE
        Motherboard     DMISYS: System manufacturer System Product Name
        Optical         HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55L
        PCI/AGP         1002-944C: ATI Radeon HD 4800 Series [NoDB]
        PCI/AGP         1002-AA30: PCI Device [NoDB]
        PCI/AGP         10DE-0360: Mostek (bridge) standardu PCI do ISA [NoDB]
        PCI/AGP         10DE-0368: Kontroler magistrali zarządzania systemem [NoDB]
        PCI/AGP         10DE-0369: Standardowy kontroler RAM PCI [NoDB]
        PCI/AGP         10DE-036C: Standardowy kontroler OpenHCD hosta USB [NoDB]
        PCI/AGP         10DE-036D: Standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI to USB [NoDB]
        PCI/AGP         10DE-036E: Standardowy podwójny kontroler PCI IDE [NoDB]
        PCI/AGP         10DE-0370: Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI [NoDB]
        PCI/AGP         10DE-0373: Inne urządzenia typu mostek PCI [NoDB]
        PCI/AGP         10DE-0375: Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI [NoDB]
        PCI/AGP         10DE-0377: Mostek (bridge) standardu PCI do PCI-do-PCI [NoDB]
        PCI/AGP         10DE-037F: Standardowy podwójny kontroler PCI IDE [NoDB]
        PCI/AGP         197B-2363: JMicron JMB36X Controller [NoDB]
    Komputer:
          System operacyjny                                 Microsoft Windows XP Home Edition
          Dodatek service pack systemu operacyjnego         Dodatek Service Pack 2
          DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
          Nazwa komputera                                   MAT
          Nazwa użytkownika                                 Właściciel

Płyta główna:
          Typ procesora                                     Unknown, 3016 MHz
          Nazwa płyty głównej                               Nieznane
          Mikroukład płyty głównej                          Nieznane
          Pamięć fizyczna                                   2048 MB
          Typ BIOS'u                                        Award (10/02/08)
          Port komunikacyjny                                Port komunikacyjny (COM1)
          Port komunikacyjny                                Port drukarki (LPT1)

Ekran:
          Karta wideo                                       ATI Radeon HD 4800 Series  (512 MB)
          Karta wideo                                       ATI Radeon HD 4800 Series  (512 MB)
          Monitor                                           Monitor Plug and Play [NoDB]  (V7A03677019)

Multimedia:
          Karta dźwiękowa                                   Creative Audigy LS Audio Processor

Magazyn:
          Kontroler IDE                                     Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
          Kontroler IDE                                     Standardowy podwójny kontroler PCI IDE
          Kontroler SCSI/RAID                               JMicron JMB36X Controller
          Dysk fizyczny                                     ST3250410AS  (232 GB, IDE)
          Dysk fizyczny                                     SAMSUNG HD322HJ  (298 GB, IDE)
          Napęd dysków optycznych                           HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55L
          Status dysków SMART                               Nieznane
    Właściwości BIOS'u:
          Sprzedawca                                        Phoenix Technologies, LTD
          Wersja                                            ASUS M2N-SLI DELUXE ACPI BIOS Revision 1701
          Data wydania                                      10/02/2008
          Rozmiar                                           512 KB
          Urządzenia startowe                               Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120
          Możliwości                                        Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS
          Obsługiwane standardy                             DMI, APM, ACPI, PnP
          Możliwości rozbudowy                              PCI, USB

[ Płyta główna ]

Właściwości płyty głównej:
          Producent                                         ASUSTeK Computer INC.
          Nazwa                                             M2N-SLI DELUXE
          Wersja                                            1.XX
          Numer seryjny                                     123456789000

Asus M2N-SLI, pomoc stery CHIPSET, ETHERNET Dodam jeszcze że przed formatem wszystko działało, tylko wbudowana karta dzwiękowa nie działała ale to od nowości i mam jakąś Creative Sound Blaster sb0570 do której też nie ma sterowników bo za stara ;(
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Nie ma, tak oczywiscie.. w takim razie co to jest:
    http://support.asus.com/download/download_ite...product=1&model=M2N-SLI&SLanguage=pl-pl&os=17 ?

Sterowniki do chipsetu (w ktorego sklad wchodza m.in. sterowniki do karty sieciowej) sa rowniez na stronie nvidii, wystarczy pobrac. Co do karty zintegrowanej to zainstaluj SP3 + aktualizacje z Windows Update i dopiero sterowniki ze strony asusa.

Jezeli chcesz jednak korzystac z SB Audigy SE (SB0570) to zainstaluj sterowniki z tego iso:
    http://www.unibytes.com/fa5T30I4z38B
    lub te o ile zadzialaja:
    http://www.filefront.com/5012670/ISO-SB-Audigy--Live-series/
  • Poziom 9  
    Serdecznie dzięki, można na was polegać! Miło mi , że tak szybko uzyskałem pomoc. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję !!:D:D:D