Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Dell 1703FPt - piszczy

25 Sty 2011 13:52 1791 5
  • #1 25 Sty 2011 13:52
    Usunięty
  • #2 25 Sty 2011 18:07
    foldback
    Poziom 29  

Do wymiany kondensatory elektrolityczne po stronie wtórnej na dobrej jakości low ESR 105stopni (najlepiej wszystkie poza tym na 450V).Taka wymiana powinna rozwiązać problem ćwierkania, piszczenia...

• #3 25 Sty 2011 18:49
    marekkrasinski
    Poziom 11  

Sprawdź czy piszczy tylko w 1024x768,jeżeli tak to sklej rdzeń cewki przy regulacji szerokości obrazu.Wygląda ona jak kondensator 1000uF pionowy powleczona zwykle koszulką gumo-podobną.Często występuje ten problem w wielu markach monitorów CRT.Powodzenia

• #4 25 Sty 2011 19:12
    krakarak
    Poziom 38  

Nim wywalisz wszystkie kondensatory to wymień jeden z tych trzech małych kondensatorów znajdujących się pomiędzy dużym, leżącym kondensatorem 150uF/450V a żółtymi transformatorami. Poszukaj takiego na ok. 50V - 63V, jego wymiana usunie świerszczenie. A przynajmniej od nich zacznij wymianę. Ach te zdjęcia robione komórką :| ...

• #5 25 Sty 2011 20:13
    foldback
    Poziom 29  

marekkrasinski napisał:
    Sprawdź czy piszczy tylko w 1024x768,jeżeli tak to sklej rdzeń cewki przy regulacji szerokości obrazu.Wygląda ona jak kondensator 1000uF pionowy powleczona zwykle koszulką gumo-podobną.Często występuje ten problem w wielu markach monitorów CRT.Powodzenia

Regulacja szerokości obrazu na cewce w LCD? CRT ma trochę inną budowę niż LCD :)

Można zacząć od małych kondensatorów. Jednak po kilku latach pracy kondensatory tracą swoje parametry, wymieni się jeden najbardziej uszkodzony, zasilacz będzie działał. Jednak po czasie kilku miesięcy zaczną się uszkadzać inne i monitor znowu odmówi posłuszeństwa. Jeśli chcesz to mieć dobrze zrobione polecam profilaktycznie wymienić te, które napisałem koszt niewielki ok. 15–20zł (lub trochę więcej/mniej w zależność od jakości i czasu pracy zastosowanych elektrolitów) a spokój na kilka lat z zasilaczem monitora.

• #6 25 Sty 2011 21:24
    krakarak
    Poziom 38  

foldback masz rację. Zważ tylko na zerowe umiejętności autora, cyt. "zdaje mi się że piszczy ten element, ale nie wiem co to(zdaje mi się że cewka)" . Oby nie narobił sobie szkody wymianą tylu kondensatorów - polaryzacja. To zróbmy krakowskim targiem tak - daj monitor komuś kto umie posługiwać się lutownicą ( nie smarka a lutuje, nie odpala ścieżek od laminatu i nie robi zwarć ). Niech przy tobie wymieni wszystkie elektrolity prócz tego 150uF/450V. I będzie spokój, jak mówi mój szanowny przedmówca, na lata.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo