Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RICOH Aficio 2035 szare tło

cichy999 25 Sty 2011 14:12 2283 8
  • #1 25 Sty 2011 14:12
    cichy999
    Poziom 20  

Witam !!!

Jak w temacie, kopiarka robi tło.

Bęben i developer ma jakieś 20 tyś.

Problem pojawił się wtedy jak klient zgłoś problem że wychodzą białe kartki.
    Przyznał się że myślał że brakuje tonera i zamontował jakiś niewiadomego pochodzenia.

Przyczyna białych kartek była taka że były uszkodzone zębatki mieszające developer ( te z przodu modułu developera).
    Teoretycznie przed wymianą klient mówił że kartki były bez tła, a ja tylko wymieniłem te zębatki + uszczelniacz.

Moje pytanie brzmi czy tylko nieoryginalny toner powoduje takie problemy??
    Czy można jakoś to obejść, regulując bias itp??

Kolejne pytanie jak zamontuje nowy oryginalny toner to powinno być ok czy też do wymiany będzie developer??

Zacinałem kartkę aby sprawdzić fuser czy on czasami nie robi tła ale dużej zmiany nie było, tylko na całym bębnie było widać ten czarny nalot (tło), czyli tak jakby coś go za dużo ładowało.

Kopiarka ma ponad milion kopi.

Proszę o info.

Pozdrawiam

0 8
  • #2 25 Sty 2011 14:52
    drebin
    Poziom 27  

Moim zdaniem zmieszany toner oryginalny z tym innym w developerze kurzy. Teraz pozostaje oddozować developer o ile pójdzie przez kserowanie czarnych kartek . Osobiście bym wymienił developer na nowy i po kłopocie, klient sam zawinił i trudno, Ty nie będziesz teraz jeździł parę razy i kombinował.

0
  • #3 25 Sty 2011 14:54
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

Jeżeli zębatki były uszkodzone to tego lewego toneru raczej dużo się nie wsypało, Tylko nie wiadomo co to było.Najlepiej byłoby wymienić developer i załozyc oryginał toner. Ale nalot toneru na bębnie może również powodowac - co było wiele razy omawiane na forum - brudny wałek magnetyczny. Tak więc na początek proponuje dobrze wyczyścić wałek magnetyczny zadać dobry toner i sprawdzić jak bedzie. Jeżeli nie pomoże to niestety do wymiany developer

0
  • #4 25 Sty 2011 22:24
    copyman

Wyczyść dokładnie obieg powrotny tonera żeby wykluczyć mieszanie się tego "lewego" tonera z dobrym, potem załóż dobry toner i rób czarne aple. Szybciej wyciągniesz ten zły. Niestety jak był to toner od maszyn o odwrotnym potencjale ładowania to może się ta sztuczka nie udać za szybko. Wtedy najlepiej deweloper zasyp nowy i po sprawie. Klient wsypał - jego wina. Za głupotę trzeba czasem zapłacić.

C.

0
  • #5 25 Sty 2011 22:37
    cichy999
    Poziom 20  

Toner na pewno był do tego modelu tylko nie wiem jaki to zamiennik.
    Jutro ma przyjść oryginał to dam znać co i jak.

Dzięki

Pozdrawiam

0
  • #6 25 Sty 2011 23:04
    jarek31
    Poziom 14  

Tonerki się pogryzły -standard. Z doświadczenia wiem ze wydozwanie pomaga 50/50 %. Wymień developer i po sprawie. Toner możesz zostawić ten co masz ale klient juz musiały stosować cały czas ten toner (tej samej firmy) zeby unikniąć ponownej sytuacji. Ja osobiście wymieniłbym developer i toner (oczywiście oryginał).

0
  • #7 26 Sty 2011 13:35
    cichy999
    Poziom 20  

Witam

Po wymianie tonera pomogło, obyło się bez wymiany developera.
    Oczywiście wcześniej puściłem ok 50 czarnych kartek.

Tylko przed chwilą klient do mnie dzwonił.
    Ze może kserować a z komputera nie może drukować
    Wywaliło błąd SC326.

0
  • #8 26 Sty 2011 18:55
    Janusz.P

SC 326 to bład lasera dokładniej synchronizacji. To jak by go na trwale wywaliło to ani kserrować ani drukować by nie można. Tak więc jeśli kopiować można to błąd ustąpił a powód że nie drukuje musi być inny.Jeżeli błłąd by się powtarzał to na początek dokładne czyszczanie lasera

0
  • #9 04 Lut 2011 18:40
    serwisant25
    Poziom 12  

Oto opis kodu
    RICOH Aficio 2035 szare tło

0